Tallinna Bekkeri Sadama juhatuse liikme Endel Siff’i sõnul seekord avamise puhul linti läbi ei lõigata. Ta ütles, et varsti siin enam nii puhas ei ole. Hoone avati kolme veoki etteastega, mis tõid lattu esimesed koormad graanuleid.

Siff andis pidulikult Graanul Investi juhile Raul Kirjanenile üle sümboolse kingitusena laohoone maketi. Kirjanen tänas koostöö eest ja soovitas kõigil sadamat kasutada.

Tallinna Bekkeri Sadama juhatuse liikme Endel Siff’i sõnul investeeriti uue laokompleksi ja ladustamisplatside rajamiseks 1,5 miljonit eurot ning kindluse selleks andis koostöö laiendamine Eesti ühe suurema ning edukama puidu- ja energeetikatööstusettevõttega Graanul Invest.

Tulevikku suunatud investeeringutena on Bekkeri sadam tema sõnul alustanud kaide rekonstrueerimise ja akvatooriumi süvendamise ettevalmistamist, et tagada võimekus ka 30 000 tonnise veeväljasurvega handy-size laevade teenindamiseks.

“Möödunud aastal valitsenud üldise langustrendi taustal kogu Eesti sadamaäris suutsime oma kaubamahte kasvatada 45% ligi miljoni tonnini ning investeerida sadama arendamisse 2 miljonit eurot,” rääkis Siff. “Kuna omame nii sadamat kui tegutseme ise ka operaatorina, oleme konkurentidest paindlikumad ning suudame oma klientidele tagada parimad äritingimused.”

Bekkeri sadam on Eesti suurim erakapitalil põhinev puiste- ja generaalkaupade käitlemisele spetsialiseerunud sadam.

Tallinna Bekkeri Sadama eelmise aasta käive oli 3,9 miljonit eurot ning kasum 575 000 eurot. Sadam annab tööd 40 inimesele.