„Nädal tagasi ütlesin ma, et tema välispoliitilised ettepanekud ja hoolimatud avaldused kujutavad endast ohtu meie rahvuslikule julgeolekule. Aga võiks arvata, et seetõttu, et ta on elanud oma elu ärimehena, on ta paremini valmis majandusega tegelema,“ ütles Clinton teisipäeval majandusteemalises kõnes Ohio osariigis Columbuses, vahendab Politico. „No selgub, et ta on ka seal ohtlik. Just nagu ei tohiks tema sõrm olla nupul, ei tohiks ta oma käsi meie majanduse külge panna.“

Clintoni sõnul ei ole tema vaated Trumpi majanduspoliitika kohta tüüpiline parteide vaheline erimeelsus.

„Liberaalid ja konservatiivid ütlevad, et Trumpi ideed oleksid katastroofilised,“ sõnas Clinton. „Kommertskoda ja ametiühingud. Mitt Romney ja Elizabeth Warren. Majandusteadlased paremal ja vasakul pool ja keskel kõik nõustuvad: Trump paiskaks meid tagasi majanduslangusse.“

Clinton ründas Trumpi ka viimase valmisoleku eest mängida usuga USA-sse ja usaldusega tema vastu, lastes riigil maksevõimetuks muutuda.

„See võib põhjustada majanduskatastroofi ning see purustaks 225-aastase raudkindla usalduse, mis Ameerika majanduse vastu on ameeriklaste hulgas ja ülejäänud maailmas,“ ütles Clinton. „Alexander Hamilton keeraks ennast hauas ümber. Vaadake, meie maksame oma võlad ära.“

Edasi tõi Clinton esile Trumpi prohmakad alates väitest, et palgad on liiga kõrged, kuni lootuseni, et eluasemeturg variseb kokku, ja kuulutamiseni, et Ameerika ei muutu maksevõimetuks, sest trükib ise oma raha.

„Ja lõpuks, Trumpi kampaania teatas, et kui juhtub kõige hullemast hullem, võime me lihtsalt müüa Ameerika vara,“ ütles Clinton. „Tõesti? Isegi kui me müüksime maha kõik oma lennukikandjad ja Vabadussamba, isegi kui me laseksime mõnel miljardäril muuta Yosemite eragolfiklubiks, ei saaks me isegi lähedale. Nii palju võlgu koguks tema. Võib-olla mõtleb ta seda, kui ütleb: „Ma armastan võlgu maksta.“ Keegi peaks talle ütlema, et meie riigi majandus ei ole mäng.“

Veel naeruvääristas Clinton Trumpi „Ameerika eelkõige“ poliitikat, eriti võttes arvesse, et paljusid tema enda kaubamärgiga tooteid toodetakse välismaal.

„Huvitaval kombel valmistatakse Trumpi enda tooteid paljudes riikides, mille nimi ei ole Ameerika: Trumpi lipsud on valmistatud Hiinas, Trumpi ülikonnad Mehhikos, Trumpi mööbel Türgis, Trumpi pildiraamid Indias, Trumpi joogitarbed Sloveenias ning ma võiksin veel ja veel jätkata, aga te saite mõttest aru,“ ütles Clinton. „Ja mulle meeldiks väga, kui ta seletaks, kuidas sobib see kõik kokku tema jutuga „Ameerika eelkõige“.“

Clinton palus ameeriklastel ette kujutada Trumpi Valges Majas järgmisel korral, kui riiki tabab kriis.

„Kujutlege teda juhtimas, kui kaalul on teie töökohad ja säästud. Kas see on inimene, keda te tahate meid hädaolukorras juhtima?“ küsis Clinton. „Kedagi ülitundlikku ja kiiresti vihastavat? Kes oleks tõenäoliselt Twitteris ajakirjanikke ründamas või kogu regulatsioonisüsteemi oma kriitikute vastu suunamas, kui ta peaks olema keskendunud kõige korrast ära oleva parandamisele? Kas ta teakski, mida teha?“

„Donald Trump usub kõige halvemasse meis. Ta arvab, et me oleme hirmunud, mitte enesekindlad; et me pooldame lõhestumist, mitte ühtsust; müüre, mitte sildu ning eilset, mitte homset,“ lausus Clinton. „Ta arvab, et ainus tee edasi, on minna tagasi, mineviku jõukuse juurde, mis jättis paljud inimesed välja. Tegelikult on ainus tee edasi minna edasi 21. sajandi versiooni poole Ameerika unistusest moodsa majanduse ja jagatud jõukusega, kus kedagi ei jäeta välja ega maha.“