Euroopa Komisjon tegi Kanada kaubandusleppe asjus ootamatu kannapöörde
Euroopa Komisjon tegi Kanadaga sõlmitava ulatusliku kaubandusleppe sõlmimisprotsessil üllatava kannapöörde. Nimelt alistuti Prantsusmaa ja Saksamaa poolt avaldatud survele ning võeti vastu otsus, et leppe peavad heaks kiitma ka liikmesriikide parlamendid, vahendab ERR-i uudisteportaal.
Asjaolu, et leppele peavad andma heakskiidu ligi 40 riiklikku ja regionaalset esinduskogu, ei ohusta aga mitte ainult Kanada kaubandusleppe tulevikku, vaid saadab ka Londonisse tugeva signaali, et Euroopa Liidust lahkuval Suurbritannial ei pruugi olla üldsegi nii lihtne sõlmida kiirelt EL-iga uut kaubanduslepet, kirjutas väljaanne Politico.
Algselt oli Euroopa Komisjonil kavas käsitleda Kanada kaubanduslepet EL-i lepinguna, mis oleks tähendanud, et kinnitamiseks oleks vaja olnud vaid Euroopa Parlamenti ja liikmesriikide valitsusi Euroopa Liidu Nõukogu näol.
Euroopa Liidu kaubandusvolinik Cecilia Malmström selgitas nüüd, et Komisjon otsustas Kanada kaubanduslepet käsitleda nn mitme tasandi leppena. Sisuliselt tähendab see, et EL-i seni kõige olulisem kaubanduslepe on nüüdsest pantvangis erinevate vaenulike rahvasaadikute käes, alustades Rumeeniast ja lõpetades Belgia Valloonia piirkonnaga.