Teise kvartali brutokasumimarginaal kasvas 9 protsendini ning kontserni ehituslepingute portfelli jääk 279 miljoni euroni, teatas Merko.

Uute hoonete ja infraehituse tellimuste madalseisus olevat Baltikumi ehitusturgu toetab jätkuvalt elamuehitus ning Merko jätkab korteriarenduse valdkonna investeerimisplaani täitmist. Ettevõte on 6 kuuga müünud ligi 160 korterit ning alustanud üle 280 uue korteri ehitust.

„Arvestades ehitustellimuste üldist madalseisu turul, võib rahule jääda ka teises kvartalis sõlmitud uute lepingute mahuga ning ehituslepingute portfelli jääk on meil täna suhteliselt tugev. Ka esimeses kvartalis omandatud Norra ettevõtte integratsioon on läinud plaanipäraselt,“ ütles AS Merko Ehitus juhatuse esimees Andres Trink.

„Meie esimese poolaasta müügitulu on tagasi hoidnud ehitustööde planeeritust aeglasem käivitumine mitmel objektil eelkõige tellijapoolsete muudatuste tõttu kas projektlahendustes või objekti valmimisgraafikus," lisas ta.

"Praegu toetab ehitusturgu suures osas elamuehitus, ent jätkame aktiivselt ehitushangetel pakkumiste tegemist kõigil turgudel, kus tegutseme, sealhulgas teedeehituse ja muude infrastruktuuri projektide hangetel Eestis,“ sõnas Trink.

17,4 miljoni euro eest kortereid

Kontserni teise kvartali müügitulu oli 58,7 miljonit eurot, EBITDA 3,4 miljonit, kasum enne makse 2,4 ning puhaskasum 1,7 miljonit eurot. 2016. aasta 6 kuu müügitulu oli 105,6 miljonit eurot, EBITDA 4,6, kasum enne makse 2,7 ning puhaskasum 1,8 miljonit eurot. 6 kuu puhaskasumit mõjutas tulumaksukulu summas 0,9 miljonit eurot, sh teises kvartalis arvestatud täiendav tulumaksukulu dividendidelt summas 0,6 miljonit eurot.

„Korterituru areng Balti riikide pealinnades oli teises kvartalis ootuspärane, pakkumisi on lisandunud ning hinnatase stabiliseerunud. Kontserni arendusprojektide käivitumine ja korterite müük on olnud plaanipärane ning jätkame oma investeerimisplaani täitmist,“ kommenteeris Trink kinnisvaraarenduse valdkonna tulemusi.

"Tänavu oleme alustanud üle 280 uue korteri ehitust, sealhulgas Tallinnas 100 korterit Paepargi piirkonnas ja 66 korterit Noblessneri Kodusadama esimeses etapis ning 137 korterit Riia Skanstes Parks arendusprojektis," jätkas ta.

Tänavu esimese kuue kuuga müüs Merko kontsern 159 korterit kogumaksumusega 17,4 miljonit eurot (käibemaksuta) ning teises kvartalis 58 korterit kogumaksumusega 6,0 miljonit eurot (käibemaksuta).

Teostamata tööde jääk on 279 miljonit eurot

2016. aasta teises kvartalis sõlmisid kontserni ettevõtted uusi ehituslepinguid kogumahus 87 miljonit eurot, sealhulgas Eestis Juuliku liiklussõlm, Viru jalaväepataljoni tehnikapark, Leedus Radisson Blu Hotel Lietuva laiendus ning Lätis laohoonete kompleks Riias.

Seisuga 30.06.2016 oli kontserni teostamata tööde jääk 279 miljonit eurot. Teises kvartalis olid suuremad töösolevad objektid Eestis juuni algul avatud Hilton Tallinn Park hotell, Maakri Kvartal, Mustamäe tee 3 büroohoone, Öpiku Maja, T1 kaubanduskeskus, Tallink Tennisekeskus, BAUHAUS Rocca al Mare kaubamaja ning Lennujaama trammiliin.

Lätis olid suuremateks töösolevateks objektideks Riia lähedal Pinkis asuva lasteaia ja koolimaja kompleks ning Riia lennujaama reisijate terminali teine etapp, Leedus Kauno/Algirdo büroopindadega elamukompleks ja Narbuto 5 büroohoone.