“Raudteeremondi edenemisega liigub reisijate osaline bussidega teenindamine Kiisa-Kohila lõigult taas Kohila-Rapla lõigule,” ütles Elroni kommunikatsiooni- ja turundusjuht Mai Vahtrik.

Mai Vahtrik täpsustas: “Käesolev sõiduplaani muudatus kehtib 20.–28. augustini. Tööpäeviti sõidavad rongid edasi senise graafiku järgi. Nädalavahetustel teenindab Elron reisijaid osaliselt asendusbussidega Kohila-Rapla lõigul ning vastavalt muutuvad ka väljumisajad. Rapla linnas teeme asendusbussidega nüüdki kokku neli peatust, et reis klientide jaoks mugavamaks muuta. Tallinnasse saabumise ja Tallinnast väljumise ajad ning väljumisteed Balti Jaamas jäävad üldjuhul endiseks."

Alates 20. augustist lisab Elron graafikusse uue pühapäeviti käigus oleva reisi nr 872 Kohila-Tallinn väljumisega kell 18:17 Kohilast.

Elron juhib veelkord tähelepanu sellele, et 20. augustil, Eesti taasiseseisvumispäeval, Tapa-Tartu lõigul remonttöid ei tehta ja asendusbusse ei kasutata: kõik ida- ja kagusuuna rongid sõidavad pühapäevase graafiku alusel.

Aktuaalset infot sõiduplaanide kohta saab Elroni kodulehelt (uued väljumisajad on leitavad ka sõiduplaani otsingust reisi kuupäeva sisestamisel) või tasuta rongiinfo telefonilt 6160245. Nädalavahetustel Kohila-Rapla lõigul ronge asendavate busside peatused on märgistatud Elroni värvides tahvlitega.

Remondid Liiva-Rapla raudteelõigul

18. aprillil alustas Edelaraudtee Infrastruktuuri AS kapitaalremonti Liiva-Rapla raudteelõigul. Remondi käigus vahetatakse välja või rekonstrueeritakse kogu raudtee pealisehitis (ballast, rööpad ja liiprid), samuti remonditakse ülesõidu- ja ülekäigukohad, sillad ning truubid, lammutatakse viadukt Valdeku raudteeülesõidust umbes 800 meetri kaugusel Kiisa suunal. Saku, Aandu ja Lohu raudteeülesõidud saavad täiendava automaatse foorisignalisatsiooni. Tööde tulemusena tõuseb rekonstrueeritava 45 km lõigu võimalik sõidukiirus 120 km/h-ni ning pikkrööbaste kasutuselevõtmine alandab müra ja vibratsiooni.

Reisijate huvidest lähtuvalt toimib tööpäeviti rongiliiklus täies ulatuses. Et seda võimaldada, teostab Edelaraudtee töid valdavalt öisel ajal. Rongiliiklus katkestatakse vaid nädalavahetusel, kui rongid asendatakse bussidega 30 järjestikuseks tunniks laupäeva hommikust pühapäeva pealelõunani.