Mehhiko esirikas pakkus välja pöörase toonädala pikkuse muutmise
Lühem töönädal on lahendus tsivilisatsiooni muutusele, ütles ta intervjuus BloombergBusinessweekile.
Ajalooliselt oli sedasi, et mida enam tehnoloogia areneb ja mida suurem on saavutatav progress, seda vähem inimesed töötavad. Nüüd elavad inimesed kauem ja neil on parem tervis. Tsivilisatsioon nõuab rohkem teadmisi, kogemust ja vähem füüsilist tegevust. Produktiivsus on kasvanud eksponentsiaalselt ja seda vaatamata mõnede ökonomistide teistsugusele arvamusele.
„Seetõttu näeme, miks on tööpuudus nii paljudes riikides - eriti Euroopas suur probleem,“ ütles Slim. „Inimesed ei lähe 50, 60 ega 65 aastaselt pensionile. Me näeme, et inimesed lähevad palju hiljem pensionile, kuna neil on rohkem teadmisi ja kogemust. Seetõttu peaksime me lühendama töönädala kolmele päevale, et ka teised leiaksid rakendust.“
Miljardäri väitel kahandaks lühem töönädal ka transpordivajadust. Riigid ei peaks muretsema varase pensionile mineku rahanduslikult negatiivsele tagajärjele. Kui inimestele jääb nädalas neli vaba päeva, siis võetaks sellel ajal ette palju majandust toetavaid tegevusi. Kasvaks turism, meelelahutuse kasutus, sportimine, kultuuri tarbimine ja haridustegevused. Inimesed saaksid kasutada lisanduvaid vabasid päevi õppimiseks.
See ei pruugi tuua kaasa sissetuleku kahanemist, kuna ekstra vabade päevade asemel töötavad inimesed rohkem aastaid.
Ta ütles, et tema telekommunikatsioonifirmas Telmex hakati kolmepäevast töönädalat juurutama juba aastaid tagasi.
„Pakkusime kogemustega inimestele kõrgema eani töötamist vähemate tööpäevade vastu,“ ütles Slim. „40% töötajaid võtsid pakkumise vastu.“