Oksjonile tuleb haruldane Alexander-Koenig album, kus on umbes 20 postmargi esseed – 35 pliiatsiga joonistatud margikavandit, 28 vesivärvidega esseed ja kaheksa trükitud 20 Caritase margi esseed.

Alexander Koenig sai need esseed kingitusena proua Pätsilt. 1940. aastal asus Koenig ümber Saksamaale ja viis albumi kaasa kui mälestuseseme Eestist. Alexander S. Koenig oli Rootsi ettevõtja, kellel on suur panus 1960ndatel Kanaari saarte muutumisel populaarseks turismisihtkohaks.

1970ndatel müüs ta valmishaiglaid Saudi Araabiasse. Alexander S. Koenig oli Alexander Koenigi poeg, kes päris margialbumi. Ta ise ei olnud margikoguja, kuid säilitas albumi kui isa mälestuseseme. 2001. aastal müüs Alexander S. Koenig albumi prominentsele filatelistile Helmut Kurasele, kes müüb antud proove ja esseesid.

Kokku on seekordsel Heinrich Köhleri oksjonil eraldi osana 247 loti Eesti markide proovitrükke ja esseesid, ka margierimeid, saadetisi ja muid asju.

Kallima alghinnaga proovitrükiks on 50 5k lillemustri margiproovist koosnev suur poognatükk, mis on eraldatud viie vaheribapaariga trükituna 15 kopikaliste kinopiletite tagaküljele. Erakätes on oksjonimajale teada sellest margiproovist ainult kaks vaheribapaari. Antud margiharulduse alghinnaks on 3000 eurot. Eesti algusajal valitses kõigest puudus – ka paberist, mistõttu kasutati ära tsaariaegsed kinopiletid margiproovide trükkimiseks.

Lillemustrimargi proovide seas on ka näiteks 400 eurose alghinnaga välja laskmata 2 kopikaline lillemustrimark koos kahe 15 kopikalise sama sarja margiprooviga trükituna kinopileti tagaküljele.

1919. aasta 35 pennise kajaka margist on müügil näiteks oliivikarva proov alghinnaga 150 eurot.

3 kroonise ületrükimargist aastast 1923 on haruldane topeltvõrkalltrükiga templiga mark alghinnaga 1500 eurot.

Caritase markide seas on Petserimaa vapiga trükkimata margi pliiatsiga joonistus alghinnaga 150 eurot.

Kokku on oksjonil Eesti filatelistliku materjali 67 000 eurose alghinnaga.

Oksjonimaja esindaja Tobias Huylmansi sõnul on Eesti materjal juba praegu enne oksjoni algust hästi pakkumistega kaetud.

„Oleme seni pakkumistega rahul,“ ütles ta.