Mullu esitati Ajujahile ligi kolmkümmend ühiskondliku probleemi lahendamiseks suunatud ideed. Ajujahilt on saanud hoo sisse erivajadustega inimeste aitamisele suunatud MTÜ Abikäsi ja nukutootja Kriidik. Kriidik pakub tööd pikaajalistele töötutele ja erivajadustega inimestele, kes saavad võimaluse naasta tööturule valmistades Kriidiku nukke.

Kodanikuühiskonna Sihtkapitali (KÜSK) juhataja Agu Laius ütles, et sotsiaalne ettevõtlus aitab leevendada ühiskondlikke probleeme. "Meid ümbritseb palju sellist, mille lahendamisele saaks aidata kaasa ka ettevõtlusega. Sotsiaalne ettevõtlus on Eestis kiiresti arenev valdkond ja selle eest seisame ka meie KÜSKis. Seetõttu kutsume üles sotsiaalsete lahenduste pakkujaid endast Ajujahi konkursi raames märku andma. Ajujaht loob suurepärase stardiplatvormi enda idee arendamiseks ja aitab selle uuele tasemele viia," rääkis Laius.

SEB Grupi innovatsioonijuht Mart Maasik rääkis, et ka sotsiaalse ettevõtluse aluseks on ärimudel, millel on piisalt elujõudu et pikaajaliselt funktsioneerida.

"Positiivne on see, et sotsiaalsetel ettevõtjatel on hea majanduslik mõtlemine ning nad tajuvad ärimaailmas toimuvat hästi. Sotsiaalne ettevõte kui ettevõtlusvorm võimaldab kaasata avaliku sektori ja erakapitali vahendeid ja SEB saab ainult sellistele ettevõtmistele tuult tiibadesse soovida. Erakapitali kaasamise võimekus on tegelikult ka märk, et ühiskondliku probleemi lahendamise järele on selge nõudlus," ütles ta

Ühtlasi saavad kõik kolmekümne parema hulka pääsevad meeskonnad võimaluse osaleda Ajujahi arenguprogrammis, millega kaasnevad koolitusnädalavahetused ning mentorite tugi – sotsiaalsetele ettevõtetele pakuvad konsultatsioone SEB panga, Heateo Sihtasutuse ja Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustiku spetsialistid.

Juubelihooaega tähistav Ajujahi konkurss ootab ideid 23. oktoobrini. Üldine auhinnafond on 60 000 eurot.