Eesti suurimas ühisrahastusprojektis oli Tuleva möödunud nädala lõpuks juba kogunud 2,27 miljonit eurot kapitali. See on rohkem kui kolmveerand kolme miljoni euro suurusest lõpp-eesmärgist.

Kuna viimased algkapitali panustajad astuvad liikmeks täna, 31. oktoobril, ning algkapitali sissemaksete tegemiseks on liikmetel kokku aega 30 pluss 60 päeva, kogub Tuleva algkapitali 2017. aasta jaanuari lõpuni.

Liikmeks astumise avalduse oli eile õhtuks esitanud üle 2900 inimese.

Tuleva algkapitali loomises saavad soovi korral osaleda esimesed 3000 liiget, eeldusel et nad on liikmeavalduse esitanud hiljemalt täna keskööks. Algkapital on vajalik kohustusliku pensionifondivalitseja seadusliku aktsiakapitali nõude täitmiseks. Kapitali ei kasutata tegevuskulude katteks, vaid see investeeritakse Tuleva pensionifondi.

Kõigil liikmetel on liikmetunnistuse saamisest alates 30 päeva aega otsustada, kas ja kui palju nad soovivad algkapitali panustada. Soovi korral võivad liikmed teha algkapitali sissemakse mitmes osas: sel juhul peab esimene osamakse laekuma 30 ja viimane 90 päeva jooksul liikmetunnistuse saamisest.

“Liikmeks astuda saab loomulikult ka edaspidi - hilisemad liitujad lihtsalt ei osale algkapitalis,” selgitas Tuleva juhatuse liige Annika Uudelepp. Algkapitali panustamisest huvitatutel tuleb täita hiljemalt täna Tuleva kodulehel liikmeavaldus ja tasuda liitumistasu. Tuleva juhatus väljastab uutele liikmetele liikmetunnistused nädala jooksul.

Tuleva ühistu asutasid kevadel 22 inimest, kes polnud rahul Eestis tegutsevate pensionifondide madalate tootluste ja kõrgete teenustasudega. Septembris esitas Tuleva Finantsinspektsioonile tegevusloa taotluse, et 2017. aasta I poolaastal avada pensionikogujatele endile kuuluvad pensionifondid.