“Käsitleme nii suur- kui väikeaktsionäre võrdselt ning tegime 1,5 protsenti omavatele väikeaktsionäridele sama pakkumise, mis Fortumile ja Gazpromile, so 0,669 eurot 0,1 euro nimiväärtusega aktsia eest,” märkis Infortari juhatuse liige ja Eesti Gaas nõukogu esimees Ain Hanschmidt.


“Nagu tehingu alguses veebruaris eeldasime, soovime aasta lõpuks omandada Eesti Gaasi kõik aktsiad ning alustada laia teenuste ringi pakkuva kodumaise energiafirma arendamist ja konkurentsi tihendamist energeetikaturul,” sõnas Hanschmidt.

“Maagaasi kasutamine on juba sel aastal oluliselt kasvanud, tulevikus näeme kasvu veel elektri ja transpordigaasi müügil ning kaalume muid võimalusi energeetikas,” tähendas Hanschmidt.

Infortar tütarettevõte Trilini Energy sõlmis käesoleva aasta veebruaris lepingu 51 protsendi suuruse osaluse soetamiseks Fortumilt ning mais 37 protsendi osaluse omandamiseks Gazpromilt.

Aprillis valis Eesti Gaasi üldkoosolek ettevõttele uue nõukogu, kes kinnitas juhatuse esimeheks Eesti ühe staažikama kantsleri ja kogenud tippjuhi Ants Noodi. Juunis suurendas ettevõte juhatust neljaliikmeliseks ning juhatuse uueks liikmeks valiti Eesti Energia endine finantsdirektor ja juhatuse liige Margus Kaasik.

Möödunud nädalal Riias toimunud Balti ühinemiste ja ülevõtmiste ning erakapitali foorumil nimetati Eesti Gaasi ost aasta tehinguks.

Eesti Gaas tegeleb maagaasi ja elektri müügiga, andes tööd 200
inimesele. Kontserni kuuluvad gaasitorustike ja rajatiste projekteerimisele ja ehitamisele spetsialiseerunud EG Ehitus ning jaotusteenust osutav Gaasivõrgud. Ettevõttele kuulub üle Eesti viis gaasitanklat.

Infortar on 404 miljoni euro suuruse omakapitaliga investeerimisettevõte, mille tegevusvaldkonnad on laevandus, kinnisvara, hotellindus, taksondus ja trükitööstus. Lisaks 38% osalusele Tallink Grupis kuuluvad Infortari investeeringute portfelli ka Eesti Gaas aktsiad, ligikaudu 90 000 m² erinevaid hotelli- ja SPA kinnistuid Tallinnas ning üle 350 000 m² maad Tallinnas ja selle ümbruses.