Foto: Vida Press

Praha, Tšehhi Vabariik

26. november – 1. jaanuar

Praha on alati muinasjutuline ja võluv, kuid jõuluaeg toob vanalinna ilu eriti selgelt esile. Praha on ideaalne sihtkoht neile, kes ajaloo, kultuuri ja arhitektuuri kõrval ka ostlemist naudivad.

Vanalinna keskväljakul ja Vaclavi väljakul asuvad jõuluturud pakuvad laia valikut maitsvat toitu ja kohalikku käsitööd. Tšehhide pealinnas võluva nädalavahetuse veetmiseks saab valida enam kui 2200 majutuskoha seast.

Foto: Vida PressKopenhaagen, Taani

19. november – 31. detsember

Taanlastel on elu mõnusate pisiasjade nautimise kohta oma sõna – „hygge“ – mille tähendust saab kogeda näiteks Tivoli lõbustuspargis peetaval jõuluturul. Naudi traditsioonilise hõõgveini ja kohalike pannkookide hõngu ning lõõgastu hubases ümbruses.

Kaupa pakutakse enam kui 50 müügiletil ja ostlemise kõrvale saad imetleda kaunilt valgustatud Tivoli järve. Ära unusta ka põhjapõtradele pilku peale visata! Pärast pikka Tivoli aedades veedetud päeva saad puhkama suunduda mõnda enam kui 170 majutusvõimalusest.

Foto: Vida PressNürnberg, Saksamaa

25. november – 24. detsember

Seda maailma vanimat jõuluturgu, mida peeti siin esimest korda 16. sajandil, tasub kindlasti külastada. Lase enam kui 180 kauplejal end ahvatleda hõõgveini, röstitud mandlite ja piparkookide aroomiga ning naudi keskaegse vanalinna lummavat jõulumeeleolu.

Saad siit osta kohalikke traditsioonilisi jõulukaunistusi, millest kuulsaim on kuldsete tiibadega ingel ehk zwetschgenmännle. Nürnbergis puhkamiseks pakub Booking.com enam kui 200 peatuspaika.

Foto: Vida PressBath, Inglismaa

24. november – 11. detsember

Ühendkuningriigi suurim jõuluturg asub ilusas ja ajaloolises Bathi linnas ja koosneb enam kui 150 majakesest. Turu teeb eriliseks Briti kaubale keskendumine – üle kolmveerandi siinsest tootevalikust pärineb Bathist või selle ümbrusest.

Külastajaid ootab tõeline jõuluelamus ja ostuhuvilisi rõõmustavad kesklinna poed. Kui suundud Bathi jõulutunnet otsima, on valikus enam kui 165 majutusvõimalust.

Foto: Vida PressValkenburg, Holland

18. november – 23. detsember

Teistmoodi jõuluturu nägemiseks suundu Hollandisse Valkenburgi linna, kus see toimub koobastes. Tänavu on turg suurem kui iial enne ja enam kui 50 müügiletti pakuvad kõike pühadega seotut.

Lisaks on vaatamist väärt muljet avaldavad seinamaalid, skulptuurid ja 18. sajandil ehitatud kabel ning koobaste meekarva seinu kaunistavad hubased jõulutuled. Valkenburgis öö veetmiseks on reisijatel üle 80 majutusvõimaluse.

Foto: Vida PressKöln, Saksamaa

21. november – 23. detsember

Saksamaal on küllaga jõuluturge, mis pakuvad särisevaid vorstikesi, hõõgveini ja mõnusat õhkkonda – ainuüksi Kölnis tegutseb neid tervelt viis. Gooti stiilis Kölni katedraal on jõulumelule muinasjutuliseks taustaks ning üks turgudest tegutseb otse katedraaliväljakul.

Selle südames troonib 25 meetri kõrgune jõulukuusk, mis on ehitud enam kui 50 000 tulukesega. Booking.com’i valikus on üle 450 Kölnis tegutseva majutuse.

Foto: Vida PressBudapest, Ungari

11. november – 1. jaanuar

Budapesti kuulsaim ja populaarseim jõuluturg asub Vorosmarty väljakul, kus käsitöö ja maitsva toidukraamiga kauplejad on end sisse seadnud enam kui sajas puust majakeses. Külastajad saavad mugavate laudade ääres jalga puhata ja proovida Ungari toite, näiteks korstnakoogi nime all tuntud jõulumaiustust.

Turul peetakse iga päev ka kontserte ja folkloorietendusi, loetakse ette raamatuid ja korraldatakse töötube, lapsi ootab aga jõuluvana. Budapestis loovad pühademeeleolu ka õhtuti sõitvad jõulutrammid, mis on kaunistatud üle 35 000 tulukesega (sõiduks piisab tavalisest trammipiletist). Budapestis ootab külastajaid üle 2500 majutusasutuse.

Foto: Vida PressViin, Austria

12. november – 24. detsember

Kui sul napib aega kõigi kuue Viinis tegutseva jõuluturu külastamiseks, siis raekoja ees asuvalt jõuluturult peaksid igal juhul läbi hüppama. Imelise arhitektuuriga ümbritsetud turul saad magusaid mandleid krõbistada, raekoja siseruumides tegutseval lastealal aga õpetatakse väikestele külastajatele jõuluküpsiste ja küünalde valmistamist.

Talv on mõnus aeg ka Viini kuulsa kohvikukultuuri nautimiseks ning Austria maiuspalad nagu struudel või Sacheri ja Linzeri tort sobivad kuuma joogi kõrvale suurepäraselt. Booking.com’i valikus on Viinis üle 1200 peatuspaiga.