Firtašit süüdistavad Hispaania ametivõimud organisatsiooni kuulumises, mille abil pesti Küprosel ja Briti Neitsisaartel registreeritud ettevõtete kaudu kümme miljonit eurot, investeerides raha kinnisvarasse ja restoranidesse, kirjutas Hispaania ajaleht El Pais. Lisaks Firtašile osales skeemis veel kaks meest. Barcelona kohus üllitas rahvusvahelise väljaandmisorderi neljapäeva õhtul.

Firtaši order on ajalehe teatel seotud 11 inimese arreteerimisega juulis Hispaanias rahapesus kahtlustatuna. Arreteeritute hulka kuulus Stepan Tšernovetski, Kiievi endise linnapea poeg.

2014. aastal andis Chicago kohus välja Firtaši tagaotsimiskäsu, mille alusel mees Austrias arreteeriti. USA kohtus süüdistatakse Ukraina oligarhi altkäemaksu andmises ja kriminaalse iseloomuga organisatsiooni moodustamises, millega manipuleeriti rahvusvahelist titaaniturgu.

Austria kohus vabastas Firtaši aasta hiljem rekordilise 125 miljoni euro suuruse lunaraha vastu ja sestpeale elab ta väidetavalt Austrias.

Firtašil on rahvusvaheliselt helde annetaja maine, ta on näiteks ka Cambridge'i ülikooli suurannetaja. Samas oli ta Ukraina tagandatud presidendile Viktor Janukovõtšile lähedalseisev isik ja tema tutvusringkonda kuulub ka Donald Trumpi skandaalne nõunik Paul Manafort.

Nüüdseks tootmise lõpetanud Kohtla-Järvel asuv väetisetehas Nitrofert kuulub Firtašile tema katusettevõtte DF Group tütarfirma OstChem kaudu.