Nimelt eemaldas Dublini piirkonnakohus Hodorkovskile kuuluvalt investeerimisfondilt külmutamise märke, mistõttu pääseb Vene eksoligarh nüüd ligi oma 100-miljonilise euro suurusele varandusele, vahendab The Irish Times.

Kohtunik Timothy Lucey`i sõnul pole olemas õiguslikku alust, et Vene dissidendi raha kinni hoida. See arestiti 2011. aasta märtsis Iiri politsei taotlusel seoses väidetava rahapesu ja terrorismi toetamisega, mille kohta tegi otsuse Moskva kohus.

Samuti plaanitakse ka teine sarnaselt suur usaldusfond nö lahti lasta, räägiti tänasel istungil. Samas jäi saladuseks selle fondi suurus, kuid selgitati, et seda kontrollib sama firma, mis Hodorkovski varandustki. Teise fondi kasusaajat aga ei avalikustatud.

Venemaa naftafirma Jukos eksomanik Hodorkovski oli kunagi Venemaa rikkaim mees. Nüüd on temast saanud president Putini üks suurimaid kriitikuid.

53-aastane ärimees elab Londonis ja peab pidevalt võitlusi oma raha vabastamise nimel. Ta on lubanud kasutada vabanenud vahendeid Putini vastu kampaania tegemiseks ja Venemaa olukorra läbipaistvamaks muutmiseks.