"Teavitame teid, et Eesti Vabariigis on ette valmistamisel teekasutustasude kehtestamine veokitele," kirjutab majandus- ja taristuminister Kadri Simson Euroopa Komisjoni transpordivolinikule Violeta Bulcile. Eesti kavatseb Simsoni sõnul süsteemi rakendama hakata 2018. aastast.

Seni on Eestis rakendatud veokite aastamaksu ning teekasutustasusid ei ole rakendatud. "Vältimaks veokite täiendavat maksustamist, oleme Euroopa Komisjonilt uurinud võimalust teekasutustasude kehtestamisel loobuda veokite aastamaksust. Meile on selgitatud, et veokite aastamaks on kohustuslik kõigis Euroopa Liidu liikmesriikides sõltumata teekasutustasude rakendamisest ning kooskõlas direktiiviga ei ole võimalik sellest loobuda," kirjutab Simson.

Riigikantsei 2015. aastal tehtud uuringust selgus Simsoni sõnul, et kõige otstarbekam lahendus Eestis oleks alustada ajapõhise teekasutustasu kehtestamisega veokitele.

"Veokite ajapõhise teekasutustasu eeliseks, arvestades muuhulgas Eesti teede liiklussageduse taset, on madal investeeringu- ja hoolduskulu ning see, et sarnast teekasutustasude süsteemi rakendatakse juba Lätis ja Leedus, mis moodustavad koos Eestiga Via Baltica maanteetranspordi koridori," kirjutab minister.

Veokite teekasutustasu on Simsoni sõnul kõige otstarbekam rakendada kogu avalikult kasutatavas teedevõrgus. "Sarnaselt Taani, Rootsi ja teiste Euroopa Liidu liikmesriikidega kavandame teekasutustasusid rakendada veokitele täismassiga alates 12 tonnist," märgib minister.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid