"Üks uus parvlaev on küll tänaseks kohal ja lähipäevil asub teele ka järgmine, kuid lepingupartnerina vastutab vedaja ehk TS Laevad lepingu täitmise eest. Selle kohaselt pidid uued parvlaevad liinile jõudma möödunud aasta esimesest oktoobrist. Võimetus laevu õigeaegselt liinile tuua toob neile aga kaasa trahvi," ütles majandus- ja taristuminister Kadri Simson ministeeriumi pressiteate vahendusel.

"TS Laevad saab omakorda trahvid välja nõuda ehitusega hilinenud lepingupartneritelt," ütles Simson.

Vastavalt riigi ja TS Laevade vahelisele lepingule pidi 1. oktoobril 2016. aastal Saaremaa ja Hiiumaa liinidele tulema neli uut parvlaeva. Kuigi TS Laevad täitis lepingus ettenähtud punkte reisijate vedamise osas ja laevaühendus saartega toimis, ei vastanud laevad siiski lepingus sätestatud nõuetele ehk polnud uued, nagu lubatud, teatas MKM.

Maksimaalne trahvinõue TS Laevadele oli MKMi teatel viis miljonit eurot, mis rakendunuks juhul, kui laevaliiklus oleks täiesti seiskunud. Ministeeriumi teatel on lepingu rikkumise asjaolusid arvestades õiglane esialgne trahvisumma 400 000 eurot.

"MKM vaatab edaspidi lepingu täitmist üle iga kolme kuu tagant. Kui vedaja kasutab jätkuvalt avaliku teenindamise lepingus kehtestatud nõuetele mittevastavaid reisiparvlaevu ning see ei ole tingitud vääramatust jõust või tehnilisest rikkest, on ministeeriumil õigus esitada leppetrahvi nõue kuni 100 000 eurot iga tingimustele mittevastava laeva kohta," teatas MKM.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid