„Ma oleksin sama meelt, ükskõik kes on president,” ütles Berkshire Hathaway juht. „Juhatuse esimees, nagu minagi olen, peab olema võimeline valima endale meeskonna.”

„Kui valik ebaõnnestub, siis on see sinu süü ja pead leidma kellegi teise,” ütles Buffett.

86-aastane investeerimisguru Buffett toetas presidendikampaania ajal Hillary Clintonit. Miljardär tülitses sageli Trumpiga ja nõusid tema tuludeklaratsiooni avaldamist, kuna umbes 40 aastat on USA presidendiks pürgijad seda teinud.

Trumpi ministritevalikust leiab majandusministri kohale endise Goldman Sachsi pankuri Steven Mnuchini, välisministri kohale Exxon Mobili endise juhatuse esimehe Rex Tillersoni ja kaitseministri kohale pensionile läinud merejalaväekindrali James Mattise.

Alates Trumpi valmisvõidust on Buffett muutnud oma tooni ja kutsunud ameeriklasi üles ühtsusele.

Nii ebapopulaarset presidendiametisse astunut nagu Donald Trump ei ole USAs olnud ligi neli aastakümmet. Teisipäeval avaldatud Washington Posti-ABC küsitluse kohaselt on vaid 40 protsendil ameeriklastel Trumpi suhtes soosiv vaade. Buffett ütles neljapäeval, et madal küsitluse tulemus ei tähenda kuigi palju.

„Tähtis on see, mida inimesed 20 või 50 aasta pärast ütlevad saavutuste kohta,” ütles Buffett.

Buffett loodab, et ameeriklaste turvalisus tagatakse, iseäranis võimaliku Põhja-Korea agressiooniohu valguses. Lisaks loodab miljardär, et inimesed, kes ei ole saanud osa rikkusest saavad endale parema võimaluse.

„Kui nad töötavad 40 tundi nädalas, siis peaks neil olema korralik elu,” ütles ta. „Majanduse mõttes on see kõige olulisem.”