"2016. aastast jääb paljudele maksumaksjatele meelde kaks pehmelt öeldes arusaamatut sündmust: otsus mitte nõuda tagasi Ärma talule makstud toetust, ja umbes 200 000 eurot maksnud disainiprojekt, mis üldsus tunneb peamiselt märksõnadega „oksendav kilpkonn“ või „nohus lammas“," teatas EML.

"Need kaks juhtumit on näited sellest, kuidas tehakse rumalaid otsuseid, kui raha antakse lihtsalt niisama jagada," märkis EML. "Hoolimata kõigest muust, mida EAS on teinud ja kavatseb teha, on need kaks juhtumit kahjustanud, isegi naeruvääristanud mitte ainult EASi, vaid kogu Eesti riigi mainet."

Tänavu EML maksumaksja sõbra tiitlit välja ei andnud. Selle asemel anti välja eriauhind, mille sai Tallinna Halduskohtu kohtunik Kadriann Ikkonen.

"Sellega tunnustame 5. detsembri otsust, millega algatati põhiseaduslikkuse järelevalve menetlus maksuintressi määra osas," teatas EML. Kohus leidis, et intressimäär 0,06% päevas on ebamõistlikult kõrge, sest ei arvesta finantsturgudel toimunud arenguid.

EML teatas, et hindab kõrgelt kohtuotsuse põhjalikku analüüsi, kus võeti vaatluse alla maksuintressi olemus ja võrreldi maksuintressi määra muude sarnaste finantsinstrumentide määradega nii Eestis kui mujal maailmas. Kohtuotsus on avaldatud EML kodulehel.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid