1. Sisu

Nn pocket-tüüpi vedrumadratsites on tavaliselt 1000-2000 taskutega eraldatud vedru. Kui otsustada vedrumadratsi kasuks, peaks tähele panema, et vedrusid oleks üle 1000 - see näitab, et tegu on kvaliteetse tootega.

Kui vedrumadratseid valmistatakse nii looduslikest materjalidest kui tehismaterjalist, siis memory foam madratsid on tehislikud. Vedrumadrats pakub vetruvat pinda ning memory foam on jäigem. Selle tõttu sobib memory foam madrats hästi neile inimestele, kes kannatavad näiteks selja- ja liigesevalude käes.

2. Magamise stiil

Kui sulle meeldib vetruva pinna peal magada, mitte madratsisse n-ö sisse vajuda, sobib sulle paremini vedrumadrats. Vedrumadrats on painduvam ja jagab ühtlaselt magaja keharaskuse, mis tähendab, et sellel saab magada pea igas asendis.

Memory foam sobib neile, kes eelistavad kõvemat pinda - materjal vormub magaja keha järgi ja toetab paremini selga.

3. Vastupidavus

Vastupidavuse poolest võidab memory foam madrats: kui vedrumadrats peab tavaliselt vastu 8-10 aastat, siis memory foam madrats kestab keskmiselt 12 aastat. Spetsialistide sõnul muutub memory foam ajaga isegi mugavamaks.

4. Temperatuur

Vedrumadrats laseb kehal paremini hingata, kuna õhk pääseb vedrude vahel paremini liikuma. Selle tõttu sobib vedrumadrats paremini soojemas kliimas magamiseks. Memory foam madratsis õhk nii hästi ei liigu ning halb ventilatsioon ongi sellist tüüpi madratsite kõige suurem puudujääk.