Telepildi vastuvõtuks on mitmeid tehnilisi võimalusi. Nendest kõige mugavam oleks jätkata samamoodi oma antenniga vastuvõttu. Selleks, et teler või digiboks tasulised kanalid avaks, tuleb teleri taga või digiboksi ees olevasse pesasse panna vaatajakaart. Selle kaardi saab teenusepakkujaga liitumisel. Enne tuleb vaadata üle, kas teleril või digiboksil on kaardipesa olemas, sest üksikutel väga vanadel lameekraaniga teleritel ja odavatel digiboksidel ei pruugi seda olla.

Majapidamistes, kuhu sideteenuse pakkujate kaablid ei ulatu, on telepildi vastuvõtmiseks lisaks antennile ka muid võimalusi. Näiteks vaadata telekanaleid mobiilse 4G internetiühenduse, fikseeritud traadita internetiühenduse või satelliittelevisiooni kaudu. Need on mõneti keerukamad lahendused ja nõuavad vastuvõtuks täiendavaid seadmeid, kuid samas pakuvad lisateenuseid nagu videolaenutus või saadete järele vaatamine.

Üle interneti levivate teenustega on üldjuhul hinna sees ka internetiühendus, seetõttu on nende hind kallim. Enne liitumist tasub lasta teenusepakkujal kontrollida, kas levi on piisav.

Soodsaimad kuutasud algavad turul alates 7 eurost ja kallimad lisateenustega paketid ulatuvad paarikümne euro lähedale. Ka nutiseadmete abil on võimalik telepilti vaadata, kui valida vastav lisateenus.

TJA soovitab televaatajatel liitumisega mitte kiirustada, vaid tutvuda eelnevalt kõikide pakkumiste ja hindadega. Eriti pöörata tähelepanu sellele, kas liitumisel on vaja täiendavaid seadmeid ja kuidas toimub nende eest tasumine. Samuti tuleks tähelepanu pöörata, kuidas on võimalik lepingut lõpetada ja kas sellega kaasneb kulusid.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid