Tallinna Vee kommunikatsioonijuhi Eliis Venniku sõnul on see tulemus positiivselt üllatav, kuna veidi varem läbiviidud tarbijauuring näitas, et kraanivee pakkumine ei ole tarbijate hinnangul veel nii laialt levinud. „Kliendid on kraanivee küsimisel muutunud üha julgemaks ja meie telefoniküsitlus kinnitas, et suur osa kohvikutest ja restoranidest pakuvad seda oma külastajatele rõõmuga. Tänaseks on juba erandiks toitlustuskohad, kus kraanivett üldse ei pakuta,“ rääkis Vennik.

Enamasti on kraanivesi Venniku sõnul kättesaadav tasuta, ent mõnel juhul põhjendasid toitlustuskohad joogivee eest raha küsimist sellega, et kraanivett serveeritakse erinevate lisanditega nagu sidrun, marjad, piparmünt ja jää. „Igal juhul teeb meile rõõmu, et nii söögikohad kui nende kliendid eelistavad pudeliveele keskkonnasõbralikumat alternatiivi,“ lisas Vennik.

Selle aasta kevadel viis Tallinna Vesi läbi küsitluse ka toitlustuskohtade külastajate seas. Online-uuringu tulemustest ilmnes, et 70% küsitletutest eelistab söögikohas pudeliveele kraanivett. Enam kui 1200 osalejaga veebiküsitluse tulemused näitasid, et kuigi tarbijad eelistavad kraanivett, ei ole selle pakkumine söögikohtades siiski veel laialt levinud.

Pea poolte toitlustuskohtade külastajate hinnangul ei ole kraanivesi restoranides ja kohvikutes kättesaadav. Uuringust selgus, et söögikohtades, kus kraanivett pakutakse, on see külastajate kogemuse põhjal enamjaolt tasuta (55%).

Tallinna Vesi on ka varasemate kampaaniate raames populariseerinud kraanivee tarbimist ning kraanivee joojate arv on aasta-aastalt kasvanud. Kui 2011 aastal tarbis 48% tallinlastest joogiks kraanivett, siis 2016. aastal oli see näitaja juba 80%. Kraanivee tarbimise suurendamiseks on oluline panus ka söögikohtadel.

Infot kraanivett pakkuvate toitlustuskohtade osas leiab SIIT veebilehelt. Lehele on oodatud nii söögikohtade kui ka nende külastajate soovitused.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemana
Ükskõiksena
Kurvana
Vihasena