Välismaal korralikult käitumine võib tunduda loogiline, paljud turistid suudavad aga kohalikke aina rohkem oma lollustega üllatada. Seepärast on mitmed linnad kehtestanud kõrged trahvid, mis potentsiaalseid korrarikkujaid loodetavasti vaos hoiab.

Horvaatia

Aadria mere ääres asuva Hvari linnas on uus linnapea Rikardo Novak kehtestanud erinevad keelud, mille rikkumisele järgnevad 500-600 eurosed trahvid. Näiteks ei tohi tänaval enam juua ega süüa, samuti saab trahvi palja ülakehaga ringi käimise eest.

Uued trahvid on vastuseks Briti turistidele, kes Hvari pikemat aega juba terroriseerinud on. "Nad oksendavad ja urineerivad tänaval, käivad ilma särgita ringi või lamavad teadvuseta " ütles Novak kohalikule meediale.

Hispaania

Hispaanias kannatavad turistiterrori all kõige enam Ibiza, Mallorca ja Menorca saared, kus külastajad ennast tihti purju joovad ja igasuguse eneseväärikuse kaotavad. Kõigi kolme saare omavalitsused on pöördunud Euroopa Liidu poole, et nad keelaks saabuvatel lendudel alkoholi pakkumise.

Mallorca linnas Magalufis on võimud keelanud ära 64 asja, mille rikkumisel võib trahvi saada kuni 3000 eurot. Näiteks ei tohi tänaval kakelda, puudele oma nime graveerida või hüpata rõdult basseini.

Itaalia

Ka Verona linn katsub ülemeelikuid turiste trahvidega ohjeldada. Põhja-Itaalia linnas on keelatud vaatamisväärsuste ees söömine, ujumisriietes tänaval viibimine ja avalikus kohas magamine. Reeglite ignoreerimisel võib trahvi saada 25-500 eurot.

Roomas saab kopsaka trahvi kaela, kui käid ennast purskkaevudes jahutamas. Samuti on öösel keelatud avalikus kohas alkoholi tarbimine.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid