„Seni on autoriõigused keelanud kohaliku turu jaoks soetatud TV-sisu näitamise teistel turgudel ning seetõttu on see väga hea uudis välismaal sagedamini käivatele ja elavatele eestlastele ning muidugi ka Eesti televisiooniteenuste pakkujatele," tõi Elisa juhatuse liige Andrus Hiiepuu välja määruse jõustumise positiivse külje.

Tuleval aasta kevadel jõustuv EL määrus võimaldab digitaalse sisu kaasaskantavuse. Täpsemalt tähendab see seda, et Eestis soetatud digitaalset sisu - filme, teleseriaale, e-raamatuid, audioraamatuid, videomänge jne võib kõike vaadata ja kasutada ka teistes Euroopa Liidu liikmesriikides viibides.

Andrus Hiiepuu hinnangul on digitaalse turu mõiste defineerimine ja kasutajate vajadustega arvestamine vägagi kliendisõbralik ning eesrindlik ettevõtmine.

„Selle määruse jõustumisel ei pea televisiooniteenuse pakkuja hakkama iga TV-sisu õiguste omajaga tingimusi uuesti läbi rääkima ega õigustele kehtivat territooriumi laiendama, vaid piisab Eesti jaoks tehtud senistest sisukokkulepetest," rääkis Elisa juhatuse liige.

Hiiepuu sõnul saavad kliendid määruse jõustudes kasutada TV-teenuseid nagu ka teistes Euroopa Liidu riikides viibides. „Määruse järgi saab klient kasutada täpselt sedasama sisu ja funktsionaalsust, mida koduturulgi," täpsustas Hiiepuu. „Uued ja kaasaegsed TV-teenused nagu seda on võimaldavad teenust kasutada lisaks TV-ekraanile ka mobiiliäpiga ehk telet vaadata tahvelarvutist või nutitelefonist."