Streik Kreekas halvas ühistranspordi. Miks streigitakse?
Täna on häiritud Kreeka bussi-, metroo- ja rongiliiklus ning osad lennud on tühistatud, kuna ühistransporditöötajad ja lennujuhtimiskeskuse töötajad jalutasid töölt minema protestiks reformieelnõu vastu, kartes, et piiratakse streikimisõigust, kirjutab Reuters.
Streik võttis paljudelt inimestelt võimaluse tööle sõita. Sümpaatiast streikivate ühistransporditöötajate suhtes lõpetasid ka ametiühingutesse kuuluvad õpetajad, kohtunikud ja arstid töö, et ühineda demonstrantidega.
Streiki toetavad mitmed ametiühingud, sealhulgas ADEDY ja GSEE.
„Valitsus jätkab töötajate vastaste meetmetega, mis on viinud Kreeka ühiskonna vaesusesse,“ teatas GSEE. „See on viimane löök töötajate, pensionäride ja töötute vastu, kellelt võetakse põhiseaduslik õigus streikida."
Täna hääletatakse seaduseelnõu üle, mis muudab streikimise keerulisemaks.
Kui seni saab streigi välja kuulutada, kui kolmandik ametiühinguliikmetest seda pooldab, siis edaspidi tõstetakse see piir 50 protsendini. Ärimehed ja rahvusvahelised kreeditorid loodavad, et selle meetmega piiratakse sagedasi streike, mis parandaks produktiivsust. Viimane on umbes 20 protsenti madalam EL keskmisest.
Valitsus põhjendas reformide vajalikkust abipaketist raha saamisega. Värskeim 86-miljardi eurone päästepakett lõppeb augustis. Seni on Kreeka saanud kätte 40,2 miljardit eurot. Uue väljamakse suuruseks oleks 4,5 miljardit eurot.