2017. aastal liikus läbi Tallinna Sadama sadamate 19,2 miljonit tonni kaupa, mis oli võrreldes eelmise aastaga 5% vähem. Sadamates teenindatud reisijate arv suurenes eelmise aastaga võrreldes samas 4% ja saavutas rekordilise 10,6 miljoni taseme.

Tallinna Sadama nõukogu esimehe Aare Targa sõnul tulenes kogu kabamahu langus vedellasti arvelt, kõikide teiste lastiliikude mahud kasvasid; reisijate arvu rekordi taga oli kasv nii Helsinki kui Stockholmi liinidel reisinud inimeste kui ka kruiisireisijate osas.

„Reisijate arvu kasv annab Tallinna Sadamale põhjust rõõmustamiseks juba kümnendat aastat järjest. Jätkuvalt on kõige populaarsem laevaliin Tallinn-Helsingi, kus reisis aasta jooksul kokku 8,83 miljonit inimest. Esmakordselt ületas eelmisel aastal Tallinn-Stockholmi liini reisijate arv miljoni piiri. Kruiisilaevad külastasid Tallinna Sadama sadamaid 316 korda ja tõid Eestisse 566 tuhat turisti,“ ütles Tark.

Mandri ja suursaarte vahelises reisijateveos teenindas Tallinna Sadama tütarettevõte TS Laevad esimesel opereerimisaastal kokku 2,23 miljonit reisijat ja 950 tuhat sõidukit.

Auditeerimata andmetel moodustasid Tallinna Sadama kontserni 2017. aasta tulud 121,3 miljonit eurot ehk 18% enam kui aasta varem. EBITDA ehk kasum enne intresse, makse ja kulumit oli 67 miljonit eurot olles 1% suurem kui aasta varasem näitaja. Aasta kokkuvõttes oli kontserni puhaskasum 26,4 miljonit eurot ehk 33% vähem kui aasta tagasi.

2017. aastal kandis ettevõte kõigi aegade suurima dividendimaksena riigi eelarvesse 48 miljonit eurot, millele lisandus tulumaksukulu summas 12 miljonit eurot.

Aare Targa sõnul tulenes Tallinna Sadama kontserni 2017. aasta tulude kasv parvlaevaliikluse kui uue ärivaldkonna lisandumisest. Puhaskasumi vähenemise põhjustasid eelkõige tulumaksukulu riigile makstud rekorddividendidest kui ka jäämurdja Botnica allahindlus 6 miljoni euro võrra.

Tallinna Sadama kontserni kuuluvad lisaks emaettevõttele veel tütarettevõtted TS Laevad ja TS Shipping.