Tallinna lennujaama lennujulgestuse juhi Tarvi Pihlaka sõnul juhtus möödunud nädala reedel lennujaamas tõsine vahejuhtum, kus sõpra lennujaama saatma tulnud mees astus rumala naljaga üle piiri ning lennujaama töötajad käivitasid kõik turvameetmed, mida selles olukorras tarvitusele võtta sai.

„Lennule registreerimisel juhtus nii, et üks reisija, kes oli minemas lennule, oli leti taga koos saatjaga. Kui lennujaama töötaja reisija käest küsis, et kas tema pagas sisaldab keelatud esemeid, küsis saatja omakorda reisijalt, kas ta granaadi võttis ikka kohvrist välja,“ jutustas Pihlakas ümber edasise käivitanud vahejuhtumit.

Tema sõnul ei hakka lennujaama töötajad sellises olukorras hindama, kas tegemist võis olla naljaga või oli see reaalsus.

„Me elame iga päev selles olukorras, mis täna on aktuaalne kogu Euroopas ja oleme näinud varalise kahju ja inimelude hinnaga lõppenud traagilisi rünnakuid. Me ei saa käituda muud moodi kui võtta selliseid asju väga tõsiselt,“ selgitas Pihlakas.

Antud olukorras reageeris lennujaam kiirelt ja kutsus kohale politsei. Reisija mingisuguste piirangutega silmitsi seisma ei pidanud – temaga vesteldi, tema pagas vaadati läbi ja ta lubati lennule. Saatja, kes rumala nalja viskas, viidi politseiga kaasa.

Pihlaka sõnul maksab hoolega mõelda, milliseid nalju lennujaamas teha või mitte. „Me võtame kõike, ka naljaga tehtud rumalusi väga tõsiselt. Me ei hakka selgitama, kas oli nali või mitte,“ hoiatab Pihlakas.

Põhja prefektuuri Tallinna piiripunkti juht Raavo Järva selgitusel jättis ebaõnnestunud nali mulje nagu oleks ühe mehe kohvris granaadid.

"Naljategija toimetati jaoskonda ning talle määrati väärteokorras rahatrahv. Kui keegi otsustab lennujaamas sarnast nalja teha, siis peab arvestama, et neisse suhtutakse väga tõsiselt ning on tõenäoline, et nii ei rikuta ära ainult enda, vaid ka sadade inimeste päev või terve reis," hoiatas Järva.