Šveits ja Monaco ei kuulu Euroopa Liitu ja seetõttu võib interneti kasutamine seal korralikult kukrut kergendada – megabaidi eest küsitakse keskmiselt 1,5 eurot. „Tasub olla tähelepanelik, ning ennast oma operaatori hinnakirjaga kurssi viia, sest muidu võib arve oodatust suuremaks osutuda,“ hoiatas Tele2 Eesti tootedirektor Katrin Aron.

“Lisakulu võib tekkida ka Fääri ja Man’i saartel reisides, kus megabait maksab 5 – 10 eurot,” hoiatas Aron.

“Tähelepanelik peab olema ka mainitud piirkondade piirialadel reisides, sest telefon võib inimese teadmata naaberriigi võrku lülituda. Kõige rohkem on taolisi juhtumeid Itaalias, Prantsusmaal ja Saksamaal reisides, kui satutakse Šveitsi piiri lähistele. Lõuna-Prantsusmaal võib telefon aga Monaco võrku eksida,” rääkis Aron.

“Ka Eestis võib seda juhtuda näiteks Peipsi järve ning Narva piirkonnas. Iga taolise võrguvahetuse kohta saabub küll „Tere tulemast“ teise riiki sõnum, aga inimesed tihtipeale ignoreerivad seda ja jätkavad oma tavapäraseid tegevusi, teadmata, et iga kasutatud andmeside megabait maksab lisaraha,” rääkis Aron.

Aroni soovitab, et suurte arvete ära hoidmiseks võiks peale panna automaatse mahuteavituse. See on teenus, mida saab eraldi tellida ning kui 80% internetimahust on kasutatud, antakse sellest SMSi teel kasutajale teada.

Samuti tasub enne reisi üle vaadata, millised äpid kasutavad internetti vaikimisi ning lülita nende netitarbimine välja. „Mõned äpid võivad vaikimisi sedavõrd palju andmemahtu kulutada, et kuigi oma teada pole inimene internetis käinud, siis hiljem jõuab temani kopsakas arve kasutatud mahu eest,“ täpsustas Aron.