"Täna kell 11.46 katkestas Tallinnast Amsterdami suunduma pidanud Nordica lend LO8173 õhkutõusu," ütles Tallinnas lennujaama kommunikatsioonijuht Margo Holts Delfile.

"Hetkel on teada, et kapten reageeris tualeti suitsuanduri signaalile ning katkestas hoovõtu vahetult enne õhkutõusu," lisas Nordica turundus- ja kommunikatsioonijuht Toomas Uibo.

Kõik reisijad evakueeriti lennurajal meeskonna poolt ja viidi bussiga terminali. Pardal oli 42 reisijat ja 4 meeskonna liiget, nendega on kõik korras.

Lennurada oli mõnda aega suletud, kuni Nordica esindajad ja lennujaama operatiivteenistus pukseerisid liikumisvõimelise lennuki rajalt ära.

Kuna lennurada oli lühiajaliselt blokeeritud, hilinesid mõned lennud.

Ansip: stjuardessid ja reisijad käitusid professionaalselt

Lennuki pardal viibinud Euroopa Komisjoni volinik Andrus Ansip rääkis, et starti oodati lennukis 10–15 minutit, sest Amsterdami lennujaam polnud andnud veel õhkutõusmiseks luba. Seejärel ruleeris lennuk stardirajale ja hakkas kiirust koguma.

"Kusagil poole stardiraja peal ta hakkas järsult pidurdama ja jäi seisma ja siis tuli käsklus lennukist välja minna," rääkis Ansip. Neli tiibade kohal asuvat varuväljapääsu ust lükati tema sõnul kiiresti lahti. "Mina istusin kuuendas reas ja väljusin eest uksest. See käis kõik väga kähku, inimesed tulid lennuki tiibade pealt ka maha," ütles ta ja lisas, et keegi viga ei saanud.

Ansipi kinnitusel tuli lennuki salongi suitsuhaisu, mida oli siiski suhteliselt vähe. Mingit nähtavat suitsu tema sõnul salongis ei olnud. "Stjuardessid käitusid ülimalt professionaalselt ja ka inimesed. Mitte keegi ei hakanud otsima kusagilt oma kohvreid, portfelle või mida iganes. Need asjad jäid loomulikult lennukisse," rääkis ta.

Lennukist väljumise järel jooksid inimesed Ansipi sõnul kiiresti maandumisraja kõrvale ja vähem kui minutiga oli kohal ka buss, kuhu reisijad peale läksid. Kohal olid ka tuletõrjujad. "Praegu oleme lennujaamahoones ja ootame põnevusega, mis edasi saab," sõnas Ansip.

Nordica: evakuatsiooni käigus sai lennumasin kergeid vigastusi

Intsident toimus CRJ900 lennukiga, mis on valmistatud Kanada Bombardier lennukitehases 2011 aastal. "Nordica piloodid on treenitud reageerima igale väiksemale kõrvalkaldele lennuki süsteemides vastavalt protseduuridele. Meeskond näitas tekkinud olukorras üles kõrget professionaalsust ja tegutses täpselt vastavalt juhenditele," kinnitas Uibo.

Intsidendis osalenud lennukile teostatakse enne järgmist väljalendu põhjalik ülevaatus. Teada on, et evakuatsiooni käigus sai lennumasin väiksemaid vigastusi.

Uibo märkis, et tänane intsident näitas Nordica valmisolekut eriolukordades hästi toime tulla. "Kõige olulisem on siiski, et inimesed viga ei saanud. Mul on ka hea meel, et me suutsime ligi 2 tunniga organiseerida uue lennu tagavara lennukiga ning toimetada reisijad sihtkohta. Nordica on tänulik kõikidele reisijatele mõistva suhtumise eest ning tänab lennuki meeskonda professionaalse ja operatiivse tegutsemise eest!"

Nordica hommikune ärajäänud lend LO8173 Tallinnast Amsterdami väljus täna kell 14.00 Tallinna lennujaamast asenduslennuki ja uue meeskonnaga. Nordica kinnitab, et kõigi reisijate eest hoolitsesid Tallinna lennujaamas ettevõtte töötajad pakkudes igakülgset abi ja tuge.