Keskuse tooteportfell on viimasel kolmel aastal laienenud ja arendustöö põhifookus on intelligentne, pilveteenustel põhinev infrastruktuur, mis võimaldab miljonitel nii era- kui äriklientidel Skype, Skype for Business ja Microsoft Teams rakenduste kaudu suhelda, teatas ettevõte.

Tanel Erm vastutab Skype’i ja Microsofti ülemaailmse tasuliste kõne- ja sõnumiteenuste arenduse ja operatsioonide ning Tallinna ja Tartu üksuse toimimise eest. Erm alustas ettevõttes tööd 2005. aasta aprillis.

“Lähema 12 kuu jooksul värbame keskusesse juurde 60 inimest, praegu on neist ametikohtadest kolmekümnele avatud konkurss. Uued kompetentsivaldkonnad, kuhu inimesi värvatakse, on seotud Big Data, tehisintellekti, pilveteenuste ja tarkvaraarendussüsteemidega,“ selgitas Erm keskuse laienemisplaane. Juunikuu alguses töötas Tallinnas ja Tartus kokku 287 inimest.

Skype Eesti senise juhi Andrus Järgi sõnul laienes tema eestvedamisel arenduskeskuse loodavate ja testitavate toodete portfell ning Skype’i kõnerakenduse kõrvale tulid ärisuhtluserakendus Skype for Business ja ühistöövahend Microsoft Teams.” Skype’is ja Microsoftis töötatud 12 aastat on olnud väga põnevad, täis suuri ja proovile panevaid väljakutseid ning ma olen siiralt õnnelik, et sain koos töötada nii tarkade ja toredate inimestega,” lisas Järg.
Andrus Järg asub 1. juulist ametisse Tallinna Lennujaama maapealsete teenuste turu arendusjuhi ametikohale.

Skype Eesti juhtkonnas jätkavad Ermi kõrval kommertsplatvormi arendusjuht Dmitri Mihhailov, personalijuht Merle Liisu Lindma ja pilveteenuste halduse juht Margus Kaur.

Skype Eesti kuulub Microsofti ettevõtete grupi divisjoni Devices & Experiences. Microsoft on ainus maailma viiest juhtivast tehnoloogiaettevõttest, millel on Eestis arenduskeskus.
Eestis tegutseb lisaks Akadeemia teel asuvale Skype'i arenduskeskusele samasuguste ülesannetega Tartu tiim ning Microsofti 20 töötajaga müügimeeskond. Aasta lõpuks kolib Microsoft Eesti müügimeeskond arenduskeskusega ühisele aadressile Mustamäel Akadeemia teel.