Tehing viib lähitulevikus kaks suurimat e-sigarettide kauplusteketti ja e-poodi Veiplandi nime alla.

Veiplandi kauplustest ning edasimüüjatelt üle Eesti saab tulevikus osta mõlemat Eesti kõige tuntumat e-sigarettide tootesarja: Nicorex ja SKYsmoke.

Nicorex Balticu tegevjuhi Sven Kotke sõnul näitab nende otsus tänase turuliidrina osta 100% konkurentettevõtte osadest eelkõige turu järk-järgulist korrastumist majanduskeskkonnas, kus viimaste aastate jooksul on seadused pidevalt muutunud.

“Tänavu aasta aprillist on lisandunud alternatiivtubaka toodetele aktsiis ning pakenditel peavad olema aktsiismärgid. Iga muutus tähendab ümberkorraldusi ja kulusid ning see võib kaasa tuua mitmeid muutusi turuosaliste seas. Nicorex on teinud mitmeid investeeringuid toodete ja teenuste kvaliteeti, seal hulgas valmisvedelike laboritestidesse, mis annab tarbijatele garantii,” lausus Kotke lisades, et Eesti seadusandlus on muutlik ja keskkond heitlik, kuid turu juhtiva ettevõttena on Nicorex valmis kohanema, investeerima ja leidma uusi lahendusi.

Äsja jõustunud e-vedelikele määratud aktsiisi valguses aitab kahe ettevõtte liitmine tema sõnul tagada Nicorex Balticu jätkusuutlikkuse, kuna meie eesmärk on võimaldada Eesti inimestele e-sigareti tarbimise võimalus pikaks ajaks," ütles Kotke ja lisas, et ettevõtete liitmine aitab optimeerida kulusid ja seetõttu annab võimaluse pakkuda klientidele suuremat kaubavalikut ja soodsamaid hindu.

Tehingu oluliseks osaks on 10 SKYsmoke kaupluse liitmine Veiplandi 11 kauplusega ühtseks Veiplandi jaeketiks üle Eesti. Uuele kaubamärgile üleminek ja klienditeeninduse standardite ühtlustamine võetakse ette lähiajal.

„Meil on M&A nõustajatena hea meel tõdeda, et pragune tehing kinnitab Eesti turul levivat trendi, kus ka Eesti ettevõtjad ise äritegevuse konsolideerimises võimalust näevad. Ettevõtete ülevõtmine ja sellest tulenev sünergia annab paljudel juhtudel võimaluse pakkuda klientidele senisest paremat teenust, mistõttu võidavad tehingust kõik turuosalised,“ sõnas tehingut nõustanud advokaadibüroo Sorainen advokaat Piret Lappert.

Nicorex Baltic OÜ on e-sigarettide müügiga tegelev ettevõte Eestis. Ettevõttel on jaekaupluste kett Veipland Tallinnas, Tartus, Pärnus, Viljandis, Jõhvis ja Kohtla-Järvel. Tooteid turustatakse läbi ca 500 edasimüüja Baltikumis ja Skandinaavias ning e-kaubanduse kaudu üle maailma. Koos Elgery Group OÜ-le kuulunud 10 kauplusele ning veebilehekülgede e-sigaret.ee ja skysmoke.eu on Nicorex Balticul nüüdseks 21 poodi ja üle 50 töötaja.

Võrdsetes osades Sven Kotkele ning Toomas Viilole kuuluv Nicorex Baltic ei ole eelmise aasta majandusaasta aruannet esitanud, kuid 2016. aastal kasvas ettevõtte käive 53,7% pea 1,4 miljoni euroni ning puhaskasum 17% 139 776 euroni.

Oliver Lehtsaarele ja Sergei Tšumitševile kuuluva Elgery Groupi käive oli 2016. aastal Nicorexiga samaväärne pea 1,4 miljonit eurot, kuid kasum oli 3480 eurot. Ettevõttel on esitatud ka mullune aastaaruanne, mille kohaselt vähenes käive eelmisel aastal 12% 1,2 miljoni euroni ning puhaskasum kasvas 1459% 54 264 miljoni euroni.