Ettevõtluskõrgkooli Mainor magistrant Helina Rajasalu hindas oma lõputöös Olympic Entertainment Group AS-i (OEG) väärtust diskonteeritud vabade rahavoogude meetodil selleks, et teada saada, kas ettevõte on börsil üle- või alahinnatud. Selle analüüsi tulemusena oli ettevõtte õiglane väärtus hinnanguliselt 321,5 miljonit ehk 2,12 eurot aktsia kohta. Odyssey Europe maksis aga aktsionäridele ühe aktsia eest vaid 1,9 eurot.

Magistritöös kasutati ka dividendide diskonteeritud meetodit. Selle kohaselt saadi ühe aktsia hinnanguliseks väärtuseks väga sarnane tulemus ehk 2,08 eurot. Võrreldes kontserni näitajaid sarnastel turgudel tegutsevate konkurentidega suhtarvude meetodil, siis ka seal on näha, et OEG positsioon turul on tugev ning potentsiaali ettevõtte väärtuse suurendamiseks on veel.

“Numbrid näitavad, et OEG müüdi umbes 20 senti iga aktsia kohta odavamalt, kui ettevõtte õiglane väärtus oli ning aktsionäridel jäi sellega saamata hinnanguliselt ligi 33 miljonit eurot,” rääkis Rajasalu.

Magistritöö analüüsi kohaselt on Olympicu positsioon oma turgudel tugev, samuti on Euroopa hasartmängusektori tulu järgmistel aastatel tugevalt tõusuteel. “Prognooside kohaselt tõuseb järgnevatel aastatel hüppeliselt veebipõhiste hasartmänguteenuste tulu ning ka Olympic tegi olulisi samme online-teenuste arendamise suunas,” lisas Rajasalu.

Märtsis teatas Olympic Entertainment Group börsile, et suuromanikud Armin Karu ja Jaan Korpusov müüvad enda 64 protsendi suuruse osaluse kasiinofirmas Odyssey Europe’le aktsiahinnaga 1,9 eurot. Sama hinnaga tehti ülevõtmispakkumine ka kõigile teistele OEG aktsionäridele. Ligi kümme protsenti aktsionäridest polnud antud hinnaga nõus. Ka Tallinna börs ei pidanud kauplemise lõpetamist õigustatuks ning ettevõte on jätkuvalt börsil.