PZU kindlustuse sõidukikahjude juhi Jaanus Tanne sõnul toimusid PZU viimaste kuude kõige eriskummalised kahjujuhtumid seekord hoopis Rootsis, kus süüdati kaks Eestis registreeritud ning kindlustatud autot. Ühel juhul süüdati BMW X5 maastur, teisel juhul oli Nissani maasturile paigaldatud lõhkekeha, mis plahvatas auto käivitamisel. Nissani juht viidi lõike- ja plahvatushaavadega haiglasse, mõlemal juhul hävisid autod täielikult.

Tanne sõnul tekkisid juunikuu suuremad hüvitamisele kuulunud kahjud majapõlengutes, kus hävines terve elumaja täielikult. „Ühel juhul oli kahju koguväärtuseks 275 000 eurot ning teisel 170 000 eurot,“ täpsustas Tanne.

Vaatamata valdavalt kuivale ja valgele suveajale on ka liikluskahjud endiselt märkimisväärsed. Talvised ohud on asendunud suvistega ning lume ja jää asemel tuleb Tanne sõnul ettevaatlik olla nii teedel liikuvate metsloomade kui hajameelsete kaasliiklejatega. „Kaskokindlustuse suurimaks väljamakseks juunis oligi põdraga kokkupõrkesse sattunud Audi Q7 maastur, mis läks ka mahakandmisele,“ ütles Tanne.

Juunis põhjustas erakordselt suur kahjusid jaanipäeva eel Eestit rüüstanud torm, mis lõhkus nii hooneid kui autosid. Veel tuli ette, et auto tagaklaas sai laeva ankruga pihta, tuul viis aiapaviljoni või batuudi naabrite aeda, laps kraapis võõrast autot, autovõti eksis pesumasinasse või kukkus telefon tualetipotti.