Kõige suurem PZU kindlustuse liikluskindlustuse kahju toimus augustis Jõgevamaal, kus sõiduauto sõitis ette peateel liikunud bussile, mille remontimine läheb maksma üle 55 000 euro (käibemaksuta). Eelnevale lisanduvad isikukahjud, mis ulatuvad üle 16 000 euro. Liikluskindlustuses toimus veel ebatavaline juhtum, kus sõiduauto juht ei suutnud udus õigel ajal pidurdada ja sõitis üle ristmiku aita - kindlustuskahju ligi 13 000 eurot.

Ettevõtte sõidukikahjude juht Jaanus Tanne avaldas lootust, et sõidukikahjude kasvu tipp on jäänud tänavu seljataha, seda tänu osade sõidukijuhtide rahulikumale sõidustiilile ja tõhusamale liiklusjärelevalvele. „Liiklust võiks rahustada ka sügisesed ilmaolud, millega seoses tuletan meelde, et aeg on hakata tegema ettevalmistusi talverehvide paigaldamiseks. Juba kuu aja pärast, 15. oktoobrist, on lubatud naastrehvide kasutamine ning talverehvid on kohustuslikud 1. detsembrist. Juhul kui suverehvid on siledaks sõidetud, siis soovitan talverehvide paigaldamisega kiirustada, kuna märjal ning langenud lehtedega kaetud teedel on kulunud suverehvi pidamine kasin,“ ütles Tanne.

Sügisel on teedel rohkem näha metsloomi ning juhtidel tuleb olla senisest tähelepanelikum. Statistika kohaselt juhtub kõige rohkem ulukiõnnetusi sügisel, kuna põtradel ja hirvedel on jooksuaeg septembris-oktoobris, metssigadel novembris-detsembris. Eriti hämaras ja pimedas peab juht võtma tõsiselt hoiatusmärki „metsloomad“, jälgima hoolega teed ning sõitma piirkiirusega, et vajadusel kiiresti pidama saada.

Selts tuletab ka meelde, et nüüd on sobiv aeg kontrollida hoonete kütteseadmeid ning enne külmade ja lume saabumist üle vaadata hoonete ja hoovide seisukord ning suvekodu talveks valmis seada.

Veel valik kahjujuhtumeid

- Naabrid tegid remonti ja puurisid seinakontakti jaoks nii sügava augu, et see tuli otsapidi kliendi korterisse. Klient saab august vaadata, mis naabritel toimub ja vastupidi.
- Väike laps loopis kividega linde ja kogemata viskas kivi vastu sõidukit.
- Teine, kaheaastane laps viskas külaliste autot kividega.
- Seinakapp kukkus alla koos sisseehitatud õhupuhastiga ning kannatada sai ka elektripliit.
- Kanister purunes ja hape jooksis välja kaubiku põrandale.

Tanne lisas, et kive loopivate laste kahjud hüvitab kodukindlustusele lisanduv valikuline vastutuskindlustus – juhul kui lapse tegevus ei ole just pidev ja sihilik. „Kaskokindlustuse raames saab ka loomulikult oma sõiduki korda, kui näiteks kahju põhjustajal vastutuskindlustust ei ole.“