Konkursiga valitud tööandjad läbisid lõppmärgise saamiseks pooleteise aasta jooksul põhjaliku konsulteerimis- ja hindamisprotsessi, mille jooksul muudeti organisatsiooni töökultuuri ja keskkonda peresõbralikumaks, teatas sotsiaalministeerium pressiteate vahendusel.

Käesoleva aasta lõppmärgise pälvijate seas oli tööandjaid nii era- kui avalikust sektorist. Lõppmärgise teenisid ADM Interactive OÜ, Incap Electronics Estonia OÜ, Maksu- ja Tolliamet, Proekspert AS, Scoro Software OÜ, Swedbank AS ja Ragn-Sells AS, BDO Eesti AS, DPD Eesti AS, must maja OÜ, Tartu Vangla, AS Tartu Terminal ning Baltic Restaurants Estonia AS.

Peresõbralikkus töötajatele järjest olulisem

Lisaks pälvisid 31 tööandjat peresõbraliku tööandja algmärgise. Algmärgis näitab, et tööandja osaleb peresõbraliku tööandja märgise programmis ning on tänaseks läbinud eelhindamise ning koostanud tegevuskava, kuidas organisatsiooni töökultuuri edaspidi peresõbralikumaks muuta. Kokku on Eestis peresõbraliku tööandja algmärgise pälvinud 68 tööandjat.

Nendeks on: ACNielsen Eesti OÜ, Admiral Markets AS, AS Estiko-Plastar, AS Fertilitas, AS Go Group, AS Helmes, AS Oilseeds Trade (Oilseeds grupp), AS SEB Pank, AS Valdek, AS Äripäev, Bigbank AS, Boardic Eesti OÜ, Bondora AS grupp, Brightspark OÜ, Cash On Go Ltd, DHL Estonia AS, Dimedium, Eesti Keele Instituut (taotlemisel), Eesti Liinirongid AS, Enics Eesti AS, Estanc AS, Express Post AS, Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus, Hoolekandeteenused AS, Häirekeskus, Iglu OÜ, InBio OÜ, Innopolis Insenerid OÜ, Insly OÜ, Keila Alushariduse OÜ, Käo Tugikeskus, Lennuliiklusteeninduse AS, LHV Pank AS, Mandatum Life Insurance Company Ltd Eesti Filiaal, MDC Max, Daetwyler Eesti AS, MOREK IT OÜ, Omniva (Eesti Post AS), Paletti Eesti AS, Paulig Grupp, PZU Kindlustus, Põltsamaa Vallavalitsus, Pärnu Lasteaed Kelluke, RAINTREE ESTONIA OÜ, Ridango AS, SA Eesti Filharmoonia Kammerkoor, SA Elva Laste- ja Perekeskus, SA Innove, Scania Eesti AS, Sihtasutus Eesti Meremuuseum, Sillamäe Gümnaasium, Statistikaamet, Südameapteek, Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuamet, Tallinna Tehnikakõrgkool, Tallinna Vaimse Tervise Keskus, Tartu Kutsehariduskeskus, Tele2 Eesti AS, ToughWood Homes OÜ, T-Tammer OÜ, Vapi People OÜ, VELUX Eesti OÜ ja Wunder Estonia OÜ.

"Kõik peresõbraliku tööandja programmis osalenud tööandjad väärivad tunnustust, sest nad soovivad arvestada praeguste ja tulevaste töötajate vajadustega ning on valmis panustama nende heaolusse," ütles sotsiaalkaitseminister Kaia Iva.

"Töötajad hindavad üha rohkem töökoha valikul paindlikkust ja peresõbralikkust, sest töö ja pereelu ühitamine puudutab väga paljusid, näiteks ka neid, kes hooldavad eakat pereliiget, tegelevad töö kõrvalt professionaalsel tasemel spordiga või täiendavad töö kõrvalt oma oskusi."

Peresõbraliku tööandja märgise saamiseks peab tööandja läbima mitmeid hindamisi, teda nõustatakse ning lisaks juhtkonnale kaasatakse protsessi ka töötajaid. Uuringute kohaselt on peresõbralikud tööandjad konkurentsivõimelisemad.

Eriti nähtav on töö- ja pereelu ühitamise positiivne efekt tööandjatele, kes vajavad spetsiifiliste oskustega tööjõudu. Positiivse tulemusena on välja toodud ka haiguspäevade arvu vähenemist, töötajate madalamat stressitaset ja tööandja maine paranemist.

Peresõbraliku tööandja märgise programm kestab 1,5-3 aastat. Lõppmärgis väljastatakse tavaliselt 3 aastat pärast programmi sisenemist. Programmis osalemine on tööandjate jaoks õppimise ja arenemise protsess ning edasi liigutakse vastavalt tegevusplaanile, missuguse taseme - kuld, hõbe või pronks märgist tööandja soovib saada.

Osaleda saavad kõik tööandjad

Lõppmärgise saanud tööandjad väljuvad programmist ja jätkavad iseseisvalt peresõbralike meetmete elluviimist, kuid saavad järgmisele tasemele liikuda järelhindamisel. Lõppmärgise saajatest jätkavad mitmed tööandjad mentorina teistele tööandjatele kogemuste jagamist.

2017. aastast sotsiaalministeeriumi poolt välja antavat peresõbraliku tööandja märgist saavad taotleda nii tööandjad era- ja avalikus sektoris kui ka kodanikuühendused. Programmis osalemiseks ei pea tööandja olema eelnevalt kasutusele võtnud peresõbralikke meetmeid ja piisab sellest, kui tööandjal on soov areneda ning peresõbralikku organisatsioonikultuuri rakendada.

Märgise laiem idee on muuta ühiskonna hoiakuid peresõbralikumaks, parandada tööandjate konkurentsivõimet töötajate värbamisel ning suurendada töötajate turvatunnet.

Uus kandideerimisvoor avaneb 2018. aasta novembris.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid