„Kõigi Maxima Baltikumi e-poodide Barbora ettevõtte alla koondamine oli strateegiline otsus, et pakkuda paremat teenust," rääkis Barbora.ee e-poe tegevjuht Deniss Osman.

Maxima Eesti tegevjuhi asetäitja Marko Põder rääkis, et Barbora on täiesti eraldiseisev juriidiline ettevõte. „Põhiliseks tugevuseks ja eeliseks konkurentide ees on see, et ettevõte on täiesti oma eelarvelise programmiga ning tegeletakse ainult e-poega, selle populariseerimise ja teenuse parandamisega," rääkis ta.

Osman rõhus samuti ettevõtte spetsialiseerumisele. „Kui täielikult süveneda, on võimalik keskenduda teenuse kvaliteedile. Konkurentide jaoks, kes pakuvad samuti e-poest kohaletoimetamise teenust, on need tegevused üks ettevõtte osa. Eraldi ettevõtte alla koondumine aitab meil teenust ja sellega seotud protsesse oluliselt parandada."

Plaan jõudsalt kasvada

Osman rääkis, et praegu on e-Maxima käive olnud 2,1 miljoni euro ümber, mis on võrreldes 2015. aastaga, kui Maxima e-kauplus alustas suur hüpe olnud. „Meie suurem eesmärk on kasvatada ettevõtte käive 2019. aastaks 5 miljoni euroni," rääkis ta.

Üks viisidest, kuidas ettevõte kasvada plaanib, on kohaletoomise piirkonna laiendamine Tallinnas ja Harjumaal. „Eesmärk on muuta ka logistilised lahendused võimalikult paindlikuks. Lisaks pöörame tähelepanu autode komplekteerimisel, et sõidud oleksid võimalikult ökonoomsed ja kulud madalad," rääkis Osman.

Küsimuse peale, kas ettevõttel on plaan kohaletoomisteenust laiendada ka mujale Eestisse, vastas Osman, et see otsustatakse järgmisel aastal. "Otsustame 2019. aasta jooksul, kas laieneda näiteks Tartusse, Pärnusse või Narva, seni keskendume enda tutvustamisele."

Normaalne turu laienemine

Maxima jaoks laiemalt tähendab Põderi sõnul Barbora turule tulek seda, et tooted jõuavad rohkema hulga klientideni. „Turg ise kasvab üldiselt oma tavapärases rütmis, aga ostmise moodus kui selline, on tasapisi muutumas ja selgelt on e-kaubandus järjest olulisem igapäevase elu osa," arvas Põder.

Hiljuti tuli uuendustega välja ka Coop, kes hakkas Tallinnas pakkuma e-poest tellitud kaupade kohaletoimetamiseks toidukappe, millest on koduteel võimalik oma ostud kaasa haarata.

Sarnase uuendusega plaanib lähiajal turule tulla ka Selver.