rusDelfile kirjutanud tallinlanna sõnul tahtis ta möödunud neljapäeval astuda bussile number 42, käes ostetud kohv, mis oli spetsiaalses topsis. "Sisenesin bussi ja bussijuht hakkas minu peale karjuma, et joogiga ei tohi sõita ja pean selle minema viskama. Vastasin, et ma ei ole oma jooki lõpuni joonud, mille peale ütles ta, et ma kõndigu jala," rääkis naine.

Tema õnneks tuli kohe uus buss, mille peale sai ta kohvitops käes ilma probleemideta. "Aga ikkagi jäi halb tunne sisse," nendib naine.

"Inimesed ostavad ju tihtipeale tööle minnes kohvi kaasa või võtavad kodust termostassiga. Miks ei või niimoodi paar peatust sõita?" küsib ta.

"Seega joodikud ja kodutud võivad bussi lahtise õllega siseneda, aga mina ei tohi kohviga sõita. Järgmine kord valan kohvi õllepurki," ütles naine.

Naine tunnistab, et bussides on märgid, mis keelavad jookidega sisenemist, kuid vaidleb, et kohvi pannakse ju spetsiaalsesse topsi, kust ei saa midagi välja lennata.

Tallinna Linnatranspordi AS-i pressiesindaja Urmas Tooming ütles, et reisijad peaksid hoiduma bussis joomisest ja söömisest ning bussi ei tohiks siseneda lahtise joogi või söögiga.

Keelu eesmärk on tema sõnul see, et muidu võib jook või söök käest teiste reisijate riietele lennata ja need ära määrida.

"Bussijuhil on õigus juhtida reisija tähelepanu sellele, et ta ei tohi lahtise joogi või söögiga bussi siseneda. Muidugi peaks juht seda viisakalt tegema, mitte karjudes," ütles Tooming.

Kas kaanega kaetud topsikohv on lahtine jook? Tooming vastas, et kui reisija bussis seda joob, peab ta kaane ju ära võtma. Kuid kas paar peatust nii võib sõita, et kohvi ei? Toomingu sõnul võib.

"Bussijuht otsustab ise, kas ta laseb sellise reisija bussi või mitte, kuna ta ei tea, kas reisija hakkab bussis jooma. Põhimõtteliselt käitus see bussijuht õigesti, kuid kui ta tõesti reisija peale karjus, siis oli see ebaviisakas," sõnas Tooming.