Milline on väga hea talvejope? Nüansse on palju, kuid kõige tähtsamad on mugavus, vastupidavus, funktsionaalsus, stiilne disain ning kaitse vihma, tuule ja külma eest.

Kaitse vihma, tuule ja külma eest

Väga hea jope pakub kaitset ilmastikutingimuste eest. Just see on peamine põhjus, miks talvejopet otsima hakatakse. Ilmastikukindluse tagamine eeldab hoolikalt valitud märgumatut või veekindlat pealiskangast, mis kaitseb nii tuule, külma kui ka vihma eest. 100% veekindlal jopel on peale veekindla kanga ka teibitud õmblused. Kindluse mõttes otsi EN 343 vihmamärki, mis näitab, et jopet on testitud ja see vastab veekindla vihmariide standardile.

Hea hingavus

Väga hea jope hingab hästi! See on vajalik, et aktiivsema liikumise korral liigne kehasoojus jope vahelt välja juhtida. Vastasel juhul saab jopekandja ikkagi märjaks. Mitte küll vihmast, aga enese tekitatud kehasoojusest. Üldine reegel ütleb, et hüdrofoobne jope hingab veidi paremini kui veekindel. Tasub teada, et miinuskraadide korral vett ei ole, järelikult ei ole täielik veekindlus sel juhul ka vajalik.

Korraliku 37,5® tehnoloogia voodriga jope reguleerib väga hästi olusid jope sees. 37,5® tehnoloogia hoiab sooja, kui külmetad, ja aktiveerub, kui hakkab palav. Tänaseni ei ole sellele tehnoloogiale õhuvahetuse ja niiskusjuhtivuse osas võrdväärset vastast. Sellel põhinev kangas sisaldab looduslikke kookospähklikoortest ja vulkaanilistest mineraalidest valmistatud aktiivseid osakesi, mis esmalt kinnistavad ja seejärel juhivad higistamisel tekkivat niiskust eemale. Need aktiivsed osakesed suurendavad kanga pinda 800% ja tekitavad unikaalse liikumisjõu, mis suunab niiskuse eemale.

Mugavus

Väga hea jope istub seljas nagu valatud! Keha loomulikku liikumist järgivad joped on valmistatud kümnetest kangatükkidest, mille nutikas kokkuõmblemine annab ruumilise riideeseme, mis istub seljas väga hästi ega takista liikumisvabadust. 3D lõigetega jopet ei tunne ega märka seljas, sest see ei kisu, tõuse üles ega ole liiga raske.

Funktsionaalsus

Väga heal jopel on mitu ülesannet, mida olulised väikesed detailid märkamatult täidavad. Sellise jope tunned ära juba peale vaadates: näed siin-seal rohkeid kitsendus- ja laiendusõmblusi, erinevaid kangatüüpe erinevas kohas erinevat ülesannet täitmas. Näiteks elastne riie seal, kus jope enam järele võiks anda (nn tiivanukkidel õlgade taga), sitke vastupidav Cordura® seal, kus on hõõrdumine kõige sagedasem (käsivarte alumised osad), ning tugev veekindel või märgumatu põhikangas. Lisaks korralik kõrge krae, mis hoiab hästi ümber kaela, pikendatud varrukaotsad, kust vesi saaks maha libiseda, varruka sisemised pöidla-aasaga otsad, mis hoiavad varrukat mugavalt paigal ega lase külma sisse, ning eest kõrgem ja tagant madalam lõige (selg on alati kaetud, samas kui püksitaskutele on lihtsam ligi pääseda ja autosse istudes ei teki sülle riidekuhilat).

Vastupidavus

Väga hea jope kestab kaua ja seda on kerge hooldada. Vastupidav pealiskangas ei pea tingimata jäik ja kange olema. Tänapäeval leidub jopesid, mille pehme ja kerge pealiskangas on vastupidavamgi kui mõni pealtnäha tugevam riie. Samuti peaks pealiskangas olema mustust ja vett hülgav.

Vastupidava jope kangas ega õmblused ei rebene ning selle läbikulutamine peaks olema tavakasutuses väga raske ja aeganõudev ettevõtmine. Tihti on vastupidavuse tõstmiseks lisatud teatud kohtadesse tugevdusõmblusi või tugevamat kangast (näiteks jalatsitööstusest tuntud Cordura® käsivarte allosas vms).

Mõistlik hind

Väga hea jope on mõistliku hinnaga! Kui kõik eelnev kokku liita, võiks arvata, et tehniliselt nii keeruline ja detailideni läbi mõeldud jope peaks maksma väga kallist hinda. Tegelikult on olemas kõigele eelloetletule vastavad joped, mille hinnad jäävad 100-200 euro vahele. See on väga hea hind võrreldes spordi- ja vabaajapoodides nähtuga, kus talvejopede hinnad jäävad sageli 300-600 euro vahele, vastamata vahel ühelegi standardile. See on ka arusaadav, sest juba ainuüksi kiirelt muutuvad trendid ei lase tootjatel 100% jope omadustele keskenduda.

TAMREXi kaupluste riiulitel on kaks väga head mudelit, mida tasub proovima minna:

Ülaltoodud omadustega jopeni jõudmiseks läks Snickers Workwearil 40 aastat, seda kogemust võib usaldada.

Näeb hea välja

Väga hea jope näeb ka hea välja! Peale mõnusa tunde, mis mugava jope kandjat valdab, teeb rõõmu ka riideeseme nägus ja stiilne välimus, mis meile omaselt on pigem rahulik ja soliidne.
Tutvu TAMREXi toodetega ja loe lähemalt e-poest www.tamrex.ee, mida veel külma ilmaga riietumisel jälgida. Tule lähimasse TAMREXisse ja proovi selga väga head talvejopet!