Viimastel on ligipääs pikale ja odavamale rahale ning saavad endale seetõttu lubada ka madalamat tootlust, märkis kinnisvarafirmade liit pressiteate vahendusel.

"Eesti rahvas on jätkuvalt kinnisvarausku ning siin on peamisteks põhjusteks täna veel madalad intressid ning kehv kogemus väärtpaberiturult, kus seisev raha põleb aeglasel tulel," ütles Rüütel.

Nõudlusest tulenevalt on saavutatud hinnarekordid, mis on olnud masu-järgselt tõusnud kümmekond protsenti aastas. "Sellele vaatamata investeeritakse jätkuvalt uude "pensionisambasse" üürikorterite soetamise näol, lausus Rüütel.

Küll aga hoiatab ta, et seoses kinnisvara jätkuva hinnatõusu ja üürihindade stabiliseerumisega tuleks sellise pensionisamba soetamisel ettevaatlik olla.

"Riskid on tänaseks tasemel, kus võib laenude teenindamine võib väikeinvestoritele osutuda keeruliseks, sest üüriturule on sisenenud institutsionaalsed investorid, kelle pikk ja odavam raha võimaldab leppida ka madalama üüritootlusega," lausus Rüütel, tuues näiteks LHV pensionifondi investeeringu Sitsimäe 130-sse üürikorterisse.

"Väikeinvestorid on asunud oma soetusi tasapisi müüma," nentis Rüütel. Lisaks turunõudlusele tõstab uusarenduste hindu ka EL direktiividest tulenev hoonete energiatõhususe tõstmine, mis avalikele hoonetele kehtib alates 2019. aastast ning alates 2020. aastast ka korterelamutele.

"Siinkohal on muidugi arvamusi seinast seina, sest rahalises mõttes võrdleme omavahel suuremaid küttekulusid uuemate tehnoloogiate soetusmaksumuse ja haldamise püsikuludega," rääkis Rüütel.

Kinnisvarainvesteeringud on üks paljudest teemadest, mis tulevad arutlusele neljapäeval 29. novembril toimuval rahvusvahelisel kinnisvarakonverentsil Nordic Real Estate Forum, mis toimub 17. korda.