Pesemisvahendid

On väga väike samm sõnumist „hellita ennast“ selleni, et kingitud pesemisvahend mõjuks selliselt nagu oleks saajal „vaja ennast pesta“. Selleks, et kingituse saaja ei mõistaks kinki valesti, tuleks seepi, vannisoola ja šampoone sisaldavate kingituste juurde lisada armas sõnum, mis sisaldaks komplimenti.

Koristusvahendid

Kaaslasele tolmuimeja, redeli või muruniiduki kinkimine võib saata vihje, et ta peaks tegema rohkem kodutöid. Vajalike kodumasinate ja tööriistade kingikotti lisamine võiks pigem mitte olla pühade osa. Tegemist on tavapäraste majapidamise asjadega, millel erilist väärtust jõulukingitusena ei ole.

Sama kink, mis eelmisel aastal

Tuleks meelde jätta, et kui inimesele esimesel korral kingitus meeldis, siis ei pruugi olla see samamoodi järgmisel ja ülejärgmisel aastal. Kuigi meeldiv on kinkida midagi, mis inimesele kindlasti meeldib, võib teist või kolmandat korda sama asja saades, jääda mulje, et kingitus ei ole kuigi läbimõeldud.

Spordiklubi liikmelisus

Kuigi spordiklubi liikmelisuse kinkimine võib olla hea mõte, kuna saaja saab sellelt siis raha säästa, võib see samuti veidi vale sõnumi saata. Kui inimene konkreetselt pole palunud, et see on tema soov, siis tasuks mõelda muu lahenduse peale. Muidu võib jääda inimesele mulje, et tal tuleks oma kehakaaluga tegeleda.

Sama lugu kehtib ka spordivarustusega, mis võib samuti jätta saajale mulje, et tal tuleks enda kehakaaluga tegeleda. Ainuke erand sarnaste kingituste puhul on inimesed, kes tõeliselt armastavad sporti teha ja on teada, et nad oleksid sarnaste kingituste üle õnnelikud.

Kinkekaardid

Raha ja kinkekaardid võivad jätta mulje nagu poleks kingituse tegija viitsinud kingile eriti mõelda. Hea nipp sellist muljet vältida, on lisada midagi, mille avamine oleks saajal huvitav. Armas oleks lisada ka väike kirjake, kus on kena sõnum saajale ning väike põhjendus, miks talle sinu meelest selline kingitus meeldida võiks.

Eneseabi raamatud

Isegi kui konkreetsel lähedasel inimesel on just parasjagu elus tegemist perioodiga, kus ta vajaks suhtenõu või tuge enesekindlusele, ei pruugi olla see parim kink. Paljud eneseabi raamatud on väga personaalsed ning need peavad abivajajat kindlasti ennast kõnetama, seda aga on keeruline ennustada. Ehk see mida meie arvame, et neil vaja võiks olla, ei pruugi nende meelest olla parim kink pühade ajal.