Vabane ebavajalikust

Selle asemel, et pidevalt uuesti ja uuesti sorteerida ning korrastada asju, mida sa ei vaja, tuleks nendest lõplikult vabaneda. Selleks, et asjadest vabaneda tuleks küsida esiteks: „Kas ma kasutan seda veel kunagi?" Kui eset pole kastutatud või riideid kantud, siis tuleks nendest lihtsalt loobuda.

Teine oluline küsimus on, et kas see on midagi väärt? Seda nii sentimentaalses mõttes kui ka raha mõttes. Kui ese on väärt raha ja veel kasutuskõlblik, siis tasuks see panna müüki ja keegi teine maksab selle kaotuse kinni.

Vabaneda tasuks ka mõnest esemest, kui saame ühe uue. Ehk üks uus asi tähendab ühest vanast asjast loobumist, et meie kodu või riidekapp üle ei kuhjuks. Regulaarsete uute asjade hankimise kõrval on väga oluline ka regulaarselt vanadest või kasutatud asjadest loobuda.

Korista regulaarselt

Selle asemel, et lasta mustusel kuhjuda tasuks teha näiteks igal päeval kerge puhastus, et hoida asjad jooksvalt korras. Eriti oluline on see kodude puhul, kus on väiksed lapsed ja segadus on kerge tekkima.

Kui käia terve kodu üle ja panna asjad enda kohtadele jooksvalt tagasi, ei tekigi suurt segadust, mille lahendamiseks kuluks palju aega. Hea nipp on asjade kokkukogumisel kasutada korvi või karpi, kuhu kõik oma kohta otsivad asjad kokku koguda.

Väldi topelt esemeid

Kodukorrastuse spetsialistid soovitavad vältida mitut sama otstarbe jaoks mõeldud eset kodus. Võib-olla on sul kaks blenderit, mis erinevad üksteisest väga vähe või vana kohvimasin, mis võtab lihtsalt kapis ruumi - need võiks lihtsalt maha müüa või anda kellelegi, kes neid rohkem vajab.

Vabaneda tuleks ka katkistest asjadest, mis ilmselt kunagi oma teed parandusse ei leia. Kui eset või seadet on võimalik parandada tuleks seda teha kohe, kui ei siis tuleks sellest loobuda.

Igale pereliikmele kast

Tekita igale pereliikmele enda asjade hoidmiseks oma kast või korvike, kus nad saavad hoida endale vajalikke asju. Asuda võiks see näiteks esikus või elutoas, et sinna oleks võimalik koju jõudes panna näiteks võtmed, telefon, rahakott.

Selliselt väldid olukorda, et terve kodu on erinevaid üksikuid esemeid täis, mida pereliikmed kodust lahkudes alati otsivad. Samuti saab sellisesse korvi panna asju, mille pereliige on unustanud ise õigele kohale panna, hiljem leiab ta lihtsalt endale kuuluvad vajalikud asjad üles.