Müller ütles, et kandideeris Eesti Panga juhiks, kuna soovib kaasa rääkida Eesti majandust puudutavatel küsimustel. Mülleri hinnangul rääkis teiste kandidaatidega võrreldes tema kasuks see, et ta on viimased seitse aastat keskpangas töötanud. „Ma olen olnud viimased seitse aastat Eesti Panga asepresident ja juhatuse liige. Sellest tulenevalt olen ma organisatsiooniga hästi kursis," sõnas ta.

Istungi alguses kuulasid nõukogu liikmed kandideerijate sõnavõtte ja esitasid neile küsimusi. Müller tõi välja, et üks küsimus, mida nõukogu liikmed esitasid puudutas kõige olulisemaid teemasid järgmise juhi ametiajal. „Ma näen, et kui viimased aastad on Eesti majandusele olnud positiivsed, siis ju me selle seitsme aasta jooksul näeme erinevaid aegu. Sellisel juhul peab Eesti Pank olema hea nõuandja valitsusele ja ka laiemalt avalikkusele selgitama majanduses toimuvat."

Tulevikuplaanidest rääkides märkis Müller, et kui temast saab keskpanga juht, siis tuleb leida ka uus asepresident. Muus osas ei soovinud ta detailidesse laskuda. „Ma arvan, et see on peaaegu paratamatu, et kui tuleb uus juht, siis on ka rõhuasetused erinevad. Aga ma tõesti ei tahaks sündmustest ette rutata. Ma olen kandidaat. Ja kui läheb nii, et saan Eesti Panga presidendiks kinnitatud, siis peab järgmistele sammudele mõtlema."

Samuti peab Müller läbima kaitsepolitsei julgeolekukontrolli. Praeguse ameti tõttu on ta selle aga varasemalt ka läbinud. „Saan aru, et kaitsepolitsei tahab uuesti hinnata minu sobivust sellele ametikohale," sõnas ta.

Eesti Panga nõukogu esimees Mart Laar ütles, et valiku tegemine oli keeruline, kuna kõik kandidaadid olid tugevad. Ta lisas, et praegune keskpanga juht Ardo Hansson on teinud head tööd ja seadnud lati kõrgele järgmise presidendi jaoks. „Ardo on teinud tohutu töö ja teinud nõukogu töö raskeks selles mõttes, et Ardo saabastesse on raske astuda, kuna need on väga suured," sõnas Laar.

Laari sõnul olid kõigi kolme kandidaatide vaated suhteliselt lähedased. Lõplikus otsuses, mis langes Mülleri kasuks, olevat nõukogu olnud koosmeelne.

„Tahan tänada nõukogu liikmeid, kes olid esitanud kolm väärikat kandidaati ametikohale, mis mõjutab nii Eesti kui ka Euroopa inimeste igapäevast elu. Tehakse ju Euroopa Keskpanga nõukogus otsuseid, mis mõjutavad majanduskasvu kiirust kogu euroalal, aga ka seda, kui kallid on inimeste eluasemelaenud. Minu roll oli tagada, et Eesti riigile nii olulise ameti täitmine toimuks läbimõeldult ja läbipaistvalt,“ ütles Laar.

Panga presidendiks kandideerisid Robert Kitt, Madis Müller ja Märten Ross. Eesti Panga president on ühtlasi Euroopa Keskpanga nõukogu liige. Nõukogu toetuse saanud presidendi kandidaat Madis Müller peab järgmiseks läbima kolm kuud kestva kaitsepolitsei julgeolekukontrolli. Pärast julgeolekukontrolli lõppemist tutvub nõukogu kogutud andmetega ja võib teha riigi presidendile ettepaneku nimetada Müller järgmiseks Eesti Panga presidendiks.

Eesti Panga presidendi Ardo Hanssoni viimane tööpäev on 6. juunil. Seaduse kohaselt on keskpanga presidendi ametiaeg seitse aastat ja see on ühekordne.

Müller on töötanud Eesti Panga asepresidendina alates 2011. aastast, enne seda oli ta aastatel 2006–2011 firma International Finance Corporation (IFC) portfellijuht, tegeledes aktsiainvesteeringutega. Perioodil 2003–2006 töötas ta Maailmapanga juures Põhjamaade-Balti valijaskonna tegevdirektori nõuniku ja vanemnõunikuna. Varem on ta töötanud ka pea- ja rahandusministri majandusnõunikuna ning konsultandina. Alates 2014. aastast on ta ka Euroopa Keskpanga järelevalvenõukogu (SSM) nõukogu liige. Ta on alates 2011. aastast ka Eesti Panga esindaja erinevates rahvusvahelistes foorumites, sealhulgas Euroopa Liidu Nõukogu majandus- ja rahanduskomitee, Euroopa Keskpanga turu infrastruktuuride kõrgetasemeline töörühm, euro jaemaksete nõukogu ja Põhja-Balti valijaskonna rahandus- ja finantskomitee Rahvusvahelises Valuutafondis (IMF).

Mülleril on USA George Washington University juures magistrikraad rahanduses, mille ta sai 2006. aastal, 1999. aastal lõpetas ta rahvusvahelise ärijuhtimise, panganduse ja rahanduse alal Estonian Business Schoolis. Tal on ülemaailmne Financial Risk Manager (FRM) litsents ning ka Chartered Financial Analyst (CFA) litsents.

Keskpanga presidendi võimalike kandidaatidena seadsid nõukogu liikmed jaanuari lõpus üles Robert Kiti, Madis Mülleri ja Märten Rossi. Keskpanga presidendiks said võimalikke kandidaate esitada ainult keskpanga nõukogu liikmed.