Vahel on see teenusepakkuja süü, kuid vahel saab ruuteri paigutusega interneti kõvasti kiiremaks muuta. Laptopmag selgitab, kuidas.

1. Pane ruuter toa keskele

Raadiosignaal ei levi ainult ühes suunas, seega kui paigutad ruuteri toa nurka, siis vähendad Wi-Fi leviala. Tasub ka silmas pidada, et mida lähemal ruuter seadmele on, seda parem ühendus.

2. Pane ruuter kõrgemale

Raadiolained ei liigu ainult horisontaalselt, vaid verikaalselt samuti. Kujuta ette mulli, mille keskel on ruuter - just nii lained liiguvadki. Kui ruuter on kõrgemal, siis on ka parem võimalus, et su seade jääb "mulli" sisse. Kahekorruseliste majade puhul on parim koht ruuteri jaoks kas esimese korruse lae või teise korruse põranda lähedal.

3. Väldi seinu ja nurki

Ideaalselt ei tohiks ruuteri ja arvuti või nutiseadme vahel olla ühtegi objekti. Reaalsuses ei ole see tihtipeale võimalik. Üldiselt peaks tegema nii, et ruuteri ja seadme vahelt jookseks läbi võimalikult vähe seinasid. Puuseinad väga signaali ei mõjuta, aga kiviseinad võivad internetti aeglustada küll.

4. Hoia teised seadmed eemal

Paljud elektroonilised seadmed levivad samade raadiolainete peal nagu su ruuter (2,4GHz). Näiteks bluetooth kõlarid, beebimonitorid, mikrolaineahjud. Kui su ruuter pakub 5Ghz võimalust, siis kasuta seda.

5. Säti ruuteri antennid õigesse asendisse

Kui su ruuteril on välised antennid, siis soovitatakse need panna kahekorruselises majas kas põrandaga paraleelselt või 45-kraadise nurga alla.