Kuigi USA asub Eestist kaugel, ei erine noored globaliseeruvas maailmas üksteisest kuigi palju.

Business Insider tõi välja mitu huvitavat noorte tarbimisharjumusi ja -eelistusi puudutavad trendi. Ühe põhjusena mainib äriuudiste portaal noorte majanduslikku ebastabiilsust ja mälestusi üles kasvamisest majanduslanguse oludes, mis on jätnud sellele põlvkonnale psühholoogilise jälje.

Milles siis noored „süüdi" on:

1. Söök. Võrreldes vanema põlvkonnaga eelistavad noored tellida sööki kulleriga koju, süüa kiirtoidurestoranis või haarata sealt kaasa võileib. See on toonud kaasa majandusraskused mitmetele restoranidele, näiteks teatas USA restoranikett Applebee's, et on sunnitud sulgema 135 restorani, kuna keskendus turunduses liialt noorema põlvkonna meelitamisele ja unustas kõnetada oma püsiklientuuri ehk vanemaid inimesi.

2. Kodu. Noored elavad täna kauem üüripindadel ja lükkavad maja ostmise kaugemasse tulevikku. USA koduostja mediaanvanus on 36. Nad on küll kodu ostmisest huvitatud, aga teevad seda märksa hiljem kui nende vanemad. Samas ostavad nad võrreldes eelmise generatsiooniga oma esimeseks koduks palju parema ja kallima maja. Põhjusena tuuakse välja see, et noored abielluvad ja soetavad lapsi hiljem. See tendents puudutab valusalt ka kodusisutuse müüjaid.

3. Õlu. Noored eelistavad õllele veini või kangemat alkoholi. Üldiselt joovad tänapäeva noored vähem alkoholi kui nende vanemad.

4. Salvrätid. Noored eelistavad salvrättidele paber-köögirätikuid, kuna need on multifunktsionaalsemad.

5. Golf. Noored ei ole golfi armastama hakanud ja golf vananeb tänu oma aina eakamatele fännidele sõna otseses mõttes.

6. Mootorrattad. Y-generatsioon ostab vähem tsikleid kui nende eelkäijad. Harley-Davidson, millele kuulub USA-s pool suurte mootorrataste turust, kaotas 2016. aastal 1,6% turust ja nende müük langes 3,9%.

7. Jogurt. Lahja jogurti turg on languses juba neljandat aastat järjest. Noortele meeldib tervislik, mitte lihtsalt madala kalorsusega toit. Samuti on suhkur ebapopulaarne, aga just suhkruga muudeti 1980-1990ndatel populaarsust kogunud väherasvane jogurt maitsvaks. Praegu näitab hoopis rasvase kreeka jogurti müük kasvu.

8. Seep. Tükiseep on populaarsust kaotamas, samal ajal kui muud hügieenivahendid näitavad kasvutrendi. Milles asi? Noored usuvad, et tükiseep, mida katsuvad käsi pestes paljud, on kaetud bakteritega!

9. Briljandid. Noored abielluvad aina vähem ja hiljem ega osta enam oma väljavalitule traditsioonilist briljantsõrmust.

10. Pesupehmendajad. Vedelate pesupehmendajate müük on vahemikus 2007 - 2015 langenud 15%. Turuliider Downy on teinud läbi 26% kukkumise. Tänapäeva noored isegi ei tea enam, mis toode see selline on.

11. Pangad. Noored ei usalda finantsasutusi ja külastavad pangakontoreid harva. Tegemist on massiivse muutusega tarbijakäitumises, mille juured on viimase majanduskriisi aegades. Kuigi pangandus majandusharuna ei kao ilmselt kuhugi, võivad füüsilised pangakontorid küll minevikku vajuda. ¾ millennialidest külastab pangakontorit harvemini kui kord kuus. 40% noortest ei külasta panka üleüldse.

12. Kaubamajad. Noored ostavad kiirmoe brände nagu H&M ning Zara, neid ei huvita kallid disainerrõivad. Ka eelistavad nad odavat private labelit, et säästa raha elamuste ostmise jaoks nagu näiteks reisimine. See trend on toonud raskused kaubamajade nagu Macy's ja Sears õuele, kes on sunnitud sadu filiaale sulgema.

13. Disainerkäekotid. Kalliste kottide tootjad nagu Michael Kors ja Kate Spade teevad suuri allahindlusi, sest noortel pole nende vastu huvi ega raha. Iseäranis kannatavad need luksusbrändid, mis on end nooremale segmendile positsioneerinud .

14. Nafta ja gaas. Noored ei arva nafta- ja gaasitööstusest hästi ega taha end nende negatiivse, keskkonda reostava kuvandiga töövõtjana siduda. 2/3 noortest arvab, et nafta- ja gaasitööstus mitte ei lahenda, vaid põhjustab probleeme.