Reisijateveo eksport ehk välisresidentide maksed Eesti transpordifirmadele olid 455 miljonit eurot, mis tähendab kasvu 2017. aastaga võrreldes 2 protsenti ehk 8 miljoni võrra. Kokku kasvas turismitulu 4 protsenti ehk 74 miljoni euro võrra 1,96 miljardi euroni. Turismiteenuste osatähtsus Eesti teenuste ekspordis moodustab jätkuvalt kolmandiku.

Jaanuaris püstitasid ööbimised majutusettevõtetes uue rekordi. 208 000 Eestis ööbinud sise- ja välisturisti oli 4 protsenti rohkem kui 2018. aasta jaanuaris. Kui NATO rotatsioon ööbimistes välja arvata, siis kasvasid välisturgudest kõige enam ööbimised Suurbritanniast ja Lätist. Tunduvalt lisandus ööbimisi ka Leedust, Norrast ja Rootsist. Uue rekordini jõudis ööbimiste arv Lätist, Suurbritanniast, Leedust, Poolast, Prantsusmaalt, Hollandist, Taanist ja Austriast.

"Languses on ainult kaks turgu, Soome ja Venemaa, mis paraku moodustavad absoluutarvudes suure osa Eesti külastajatest," ütles turismiarenduskeskuse direktor Margus Sameli.
Sealjuures pole kõik maakonnad sarnased. Näiteks Tartus soomlaste ööbimiste arv jaanuaris hoopis kasvas 24, Pärnus 6 protsenti. "Peaaegu kõik soomlased on Eestis juba käinud, turu mahtu seetõttu kasvatada ei saa, kuid koos partneritega tegeleme sel aastal aktiivselt sellega, kuidas motiveerida üha uusi korduvkülastusi," selgitas Sameli.

Selle tõenduseks, kuidas põnevate ettevõtmistega jõuab kaugele, said jaanuaris ööbimised Valgamaal. Jaanuaris toimusid Otepääl nii kahevõistluse kui ka murdmaasuusatamise maailmakarikaetapid ning Valgamaal tegid sise- ja välisturistid jaanuaris 13 336 ööbimist, mida oli 4597 võrra ehk 53 protsenti rohkem kui eelmise aasta jaanuaris. Lisandunud ööbimisest veidi üle poole moodustasid siseturistide, veidi alla poole välisturistide ööbimised. Välisriikidest näitasid arvuliselt suuremat kasvu Valgamaal muu hulgas Venemaa turistid. "See tõendab, et reisimotivatsiooni loovate üritustesse ja atraktsioonidesse panustamine tasub end ära palju laiemalt kui ainult selle ürituse korraldajatele, pakkudes tööd ja kasvatades eksporti tervikuna," lisas Sameli.