Kohalikud elanikud on kurtnud postikande lünklikkuse üle juba aasta alguses saati, mille peale klienditeenindusse helistades vabandatakse ning põhjendatakse postiljonide puudumist talvise gripihooajaga.

Inimesed on nördinud, sest lehed jõuavad Raplamaal asuvasse Lau külla üle päeva ja päevalehti pole seetõttu mõtet tellida.

Lonkav kojukanne puudutab valusalt ka maakonnalehte Raplamaa Sõnumid, kuna mitu peret on lehetellimuse üles öelnud, kuna leht jõuab nendeni suure viivitusega.

Raplamaal tegutseb 18 Omniva postikullerit, kellest kaheksa ehk peaaegu pooled on tööõnnetuse või haiguste tõttu eemal.

Omniva Rapla jaotuskeskuse juht Laima Parik ütles, et inimeste puuduse tõttu võivad jääda üle päeva mõned kanded tegemata. "Me oleme tööd ümber korraldanud sisemiselt, et kanded ei jääks välja viimata, oleme ka kanderinge lühendanud," sõnas Parik, kuid ei osanud pakkuda, milla olukord laheneda võiks.

Raplamaa Sõnumite peatoimetaja Tõnis Tõnisson leiab, et Omniva probleemides on süüdi nii liigne tsentraliseerimine kui ka töökohtade vähendamine, mille tulemusel on kanderingid liiga suureks paisunud.

Tõnisson leiab, et poliitikud peaksid Eesti Posti probleemidega tõsiselt tegelema ja kaaluma ka seda, kas sellises olukorras on riigil õigus ettevõttest dividende võtta, kui ettevõte seatud eesmärke täita ei suuda.