Paraku tootest Golden Stevia võetud proovi analüüsi tulemus näitab, et toote koostis erineb etiketil toodust märkimisväärselt.

Analüüsi tulemused näitavad, et magusainena turustatav Golden Stevia pole see, millena seda esitatakse. Analüüside põhjal sisaldab toode vaid 0,06% magusainet stevioolglükosiide ja ligi 90% tärklisest saadavat maltodekstriini.

Toote märgistuse kohaselt on Golden Stevias 80-90% stevia ekstrakti ning 5-20% maltodekstriini. Seega pole toote Golden Stevia etiketil esitatud märgistus tõene ning on tarbijat eksitav.

Ameti edasised tegevused selguvad menetluse käigus.

Golden Stevia koduleht väidab, et tegemist on 100 protsenti naturaalse stevia magusainega, mille päevane annus 1 g sisaldab 0 protsenti kaloreid päevasest kogusest. Väidetavalt on tegemist maitsva tootega, mille suhe suhkruga on 1:12-le.

Lehel toodud tootekirjelduses kinnitatakse, et Golden Stevia on 100 protsenti looduslik magusaine stevia ekstrakt, mis on puhastatud Stevia Rebaudiana Bertoni taime lehtedest ja see on FDA poolt heaks kiidetud. "Golden Stevia toode sisaldab 80-95% stevia ekstrakti ja 5-20% GMO vaba maltodekstriini (tehtud maisijahust). Golden Stevial on väga hea maitse, puudub kibe järelmaitse.," seisab kirjelduses.