Alexela grupi juhatuse esimehe Andreas Laane sõnul on Eesti suurima tiraažiga päevalehe osaluse omandamise näol tegemist Alexela jaoks uue tegevussuunaga, mis toob huvitavad väljakutsed. „Leiame, et meie pikk kogemus eraisikutele erinevate energiatoodete pakkumisel on heaks eelduseks ka meediaäris läbi lüüa. Samuti on meie soov selle sammuga tagada Eestis sõltumatu ajakirjanduse püsimajäämine. Alexela on tulevikku vaatav innovaatiline ettevõte, kes kannab endas tugevat sotsiaalse vastutuse tunnet ja soovi muuta Eesti elu paremaks," selgitas Laane.

AS-i Õhtuleht Kirjatus aktsiate müüja AS Giga juhatuse liikme Janek Veeberi hinnangul on aeg küps oma osalus Õhtulehes ära müüa. Tema sõnul oli tegemist õnnestunud investeeringuga.

Poolte kokkuleppel osapooled tehingu hinda ei avalikusta.

Alexela on Eesti kapitalil põhinev valdusfirma, mis koondab viimase paarikümne aasta jooksul ühtse omanikeringiga seotud ettevõtted ühisesse struktuuri. Ettevõte annab tööd enam kui 1000-le inimesele ning tegutseb kolmes valdkonnas: energeetika, metallitööstus ja põlevkivikeemia. Eesti turul unikaalse kombinatsioonina kuuluvad ettevõtte tooteportfelli muuhulgas elekter, maagaas, balloonigaas, mahutigaas ning läbi 105 üle Eesti asuva tankla autokütused. Alexelal on ka 37 mugavuspoodi. Alexela arendab lisaks kahte LNG terminali - Paldiskis ja Soomes Haminas.

AS Õhtuleht Kirjastus on meediaorganisatsioon, kelle üheks põhitegevuseks on suurima lugejaskonnaga ajalehe Õhtuleht kirjastamine. Ettevõtte tooteportfellis on ajalehed, ajakirjad, veebiportaalid ja ristsõnad.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid