DigiDoc tarkvara uuendamine on vajalik, sest usaldusteenuse pakkuja SK ID Solutions võtab 5. juunist kasutusele uue sertifikaadi ning see mõjutab kõiki mobiil-ID toega seotud teenuseid.

E-teenuse pakkuja leiab lisainfot uue sertifikaadi kohta ettevõtte kodulehelt http://www.sk.ee. Kui tarkvara kohe ära uuendada, siis ei mõjuta kasutajaid üleminek ühelt sertifikaadilt teisele.

Kui arvuti ei ole seni ise DigiDoc4 tarkvara uuendamist automaatselt pakkunud, saab uusima, pärast 8. aprilli avalikustatud versiooni 4.2.1 alla laadida veebilehelt http://www.id.ee. MacOS-i kasutajad leiavad App Store'ist rakenduse DigiDoc4 Client.

RIA peadirektori asetäitja Andrus Kaarelson toonitas, et uuendus puudutab neid, kes kasutavad digiallkirja andmiseks DigiDoc4 tarkvara ja mobiil-ID-d.

„ID-kaardiga saab digiallkirja anda ka varasema DigiDoc4 versiooniga. Kui mobiil-ID kasutaja autendib end ja lisab allkirja e-teenuses, siis ta ei pea midagi tegema. Sellisel juhul vastutab e-teenuse omanik uuendamise eest,“ ütles Kaarelson.

DigiDoc4 tarkvara on kasutusel üle 600 000 arvutis, igal kuul antakse tarkvara abil üle poole miljoni digiallkirja.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid