Omniva pakiautomaatide võrgu juhi Evert Rööpsoni sõnul on mainitud automaatide puhul näha, et pakkide tellimine ning saatmine on neis paikades aastaringselt eriti populaarne. “Näeme, et e-kaubanduse võimalused levivad koos automaatidega ka maapiirkondadesse. Pakiautomaadid on osutunud nii populaarseks, et tihedamal pakisaatmisperioodil jääb kappidest puudu,” ütles Rööpson. “Et pakid saatmata ei jääks, siis lisamegi nendele automaatidele kappe juurde.”

Täna 5. juunil laiendatakse pakiautomaate Väike-Maarjas ning Karksi-Nuias, esmaspäeval 10. juunil aga Tamsalu pakiautomaati ning 17. juunil Antsla automaati. Laiendustööd algavad hommikul kell 10 ning tööde ajal võib olla automaadi kasutamine häiritud. Õhtupoolikuks on juba suurem pakiautomaat taas klientide pakke valmis vastu võtma ning kätte andma. Kõiki kliente, kelle pakk laiendustööde päeval automaadis on, informeeritakse töödest ka SMS’i teel.

Juulikuust alustab Omniva ka uue arenduse testimisega, kus pakkide sorteerimisliin tuvastab olenemata paki päritolumaast, kas kõik tingimused pakiautomaati saatmiseks on täidetud. Sel juhul tähendab see, et ka Amazonist, Aliexpressist, eBayst või mõnest teisest välismaisest e-poest tellitud kaup võib otse pakiautomaati jõuda ja seda kõikjal üle kogu Eesti. Vajalik on vaid saaja telefoninumber pakil, sobivad mõõtmed pakiautomaati ladustamiseks ning lähedalasuv pakiautomaat, kus on vabu lahtreid.

Pakiautomaadid on saanud kogu Baltikumi inimeste esimeseks tarne-eelistuseks just tänu oma kiirele levikule ning kasutusmugavusele. Lisaks sellele, et pakiautomaadi kasutamine on arusaadav nii noorele kui vanale, on pakiautomaadid avatud 7 päeva nädalas, 24 tundi ööpäevas. See tähendab, et klient ei sõltu enam postiasutuse lahtiolekuaegadest ega kulleri liikumistrajektoorist ning pakitoiminguid saab teha just siis, kui see kõige sobivam on. Pakiautomaadilembust ilmestab ka fakt, et möödunud aasta oktoobris tehtud Omniva üleskutse peale märkis oma pakiautomaadisoovi kaardile ligi 20 000 inimest.

Omniva soov on tuua pakiautomaadid kõigile inimestele lähedale, keskendudes asukohtadele, kus on nende jaoks tähelepanuväärne nõudlus ja vajadus. Tänaseks on Omnival Eestis ligi 250 pakiautomaati, Baltikumis aga juba üle 550. Lisainformatsiooni pakiautomaatide asukohtadest leiab Omniva kodulehelt.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid