Newtoni juhi Tiina Marandi sõnul oli Henrik Kalmetiga juba varasemalt projektipõhiselt koostöökogemus olemas ja sellest kasvaski välja püsiv töösuhe. Täiendavalt oli aga soov leida tugeva disainitaustaga inimest, kelleks sai pikalt reklaamivaldkonnas tegutsenud ja ka eelnevalt loovjuhina töötanud Johan.

"Henriku kogemus teatrimaailmas annab võimaluse näha asju uudse nurga alt. Tema meeletu loovus ja fantaasia aitavad leida põnevaid lähenemisi ning on meeskonda toonud uut energiat. Johan toob loovmeeskonda tugeva strateegilise juhtimise ja kontseptuaalse mõtlemise. Mul on hea meel näha, kuidas nende tugevused täiendavad üksteist ja tervet meeskonda," ütles Marandi.

Henrik Kalmet lausus, et Newtoni loovjuhi positsioon tundus tema jaoks põnev väljakutse, mille kõrvalt saab jätkata ka teatritööd. Tema hinnangul saab ta seeläbi panna ennast proovile uues valdkonnas, mis koondab kõiki tema erialaseid oskusi ja veel palju enamat.

"See on hea võimalus arendada tõeliste professionaalide kõrval loovkirjutamist kui ka näiteks lavastamist. Reklaam on tihti suuremate, sügavamate ja pikemate loojutustamise vormide steroididel väikevend – nii ma tulingi spetsialistide juurde musklit kasvatama."

Johan Kallase sõnul hindab ta kõrgelt Newtoni tänast meeskonda, mis ongi tema arvates loovtöö puhul kõige olulisem. "Siinses seltskonnas on olemas pikaajalised valdkondlikud kogemused, samas ka värsket verd ja uut perspektiivi ning hea omavaheline klapp. Kui meeskond ise tunneb tööst rõõmu, siis see väljendub ka tulemuses," märkis ta.

Newton on 1998. aastast tegutsev loovagentuur, mis ühendab klassikalise massimeedia, erimeedialahendused, otseturunduse ja digitaalmeedia võimalused. Agentuur on aastate jooksul võitnud eri festivalidelt üle 50 auhinna, neist 28 rahvusvahelistelt konkurssidelt. Lisaks on võidetud aasta turundustegu 2014. ja 2018. aastal. Newtoni meeskonda kuulub 11 inimest.