Sama kord kehtib juhul, kui investorid kasutavad kauplemiskontot reaalajas aktsiatehingute jaoks.

Admiral Markets AS pöördus maksuameti poole, et saada selgust oma klientide finantsvaralt saadud tulu maksustamises. Maksuamet märkis oma vastuses, et juhul kui Admiral Marketsi kliendil on avatud investeerimiskonto Euroopa Majanduspiirkonna lepinguriigi või OECD liikmesriigi residendist krediidiasutuses ning Admiral Marketsi keskkonnas kauplemiseks kannab klient oma investeerimiskontolt raha Admiral Marketsi kontole ning finantsvaralt saadud tulu kannab viivitamatult investeerimiskontole tagasi, siis tekib kliendil võimalus maksukohustuse edasilükkamiseks järgnevatele aastatele.

Ettevõtte hinnangul on maksuameti seisukoht järjekordne kinnitus, et investeerimiskonto on aktiivsele investorile hädavajalik, kuna lubab teenitud kasumi reinvesteerida, ilma et peaks vahepeal tulumaksu tasuma. Antud juhul saavad investorid lisaks väärtpaberitega kauplemisele seda võimalust kasutada ka Admiral.Investi kontol, kui nad teevad seal tehinguid maailma aktsiabörsidel.

Tulumaksukohustuse edasilükkamine investeerimiskonto kaudu kehtib ühtviisi juhul, kui finantsvara on kaubeldav Eesti või mõne muu Euroopa Majanduspiirkonna lepinguriigi väärtpaberibörsil või OECD liikmesriigi väärtpaberibörsil või nendes riikides avalikult pakutav, samuti ka teiste riikide (nt Brasiilia, Hiina, India) börsidel kui nimetatud riigi järelevalveorgan teostab nende üle järelevalvet ja kui tehing tehakse Euroopa Majanduspiirkonna lepinguriigi või OECD liikmesriigi residendist krediidiasutuse, investeerimisühingu või fondivalitsejaga. Juhul kui kliendil on avatud konto üksnes investeerimisühingus Admiral Markets AS ning kui tal investeerimiskontot krediidiasutuses ei ole, siis sel juhul saab kliendi finantsvara võõrandamisest saadud tulu maksustada vaid tehingupõhiselt üldistel põhimõtetel.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid